Суд поновив справу про фальсифікацію доказів у справі Шеремета. Раніше це провадження закрило ДБР

Кримінал, Новини, Суспільство
Шевченківський райсуд Києва скасував постанову слідчого Держбюро розслідувань, якою закрили провадження щодо фальсифікації поліцією доказів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ  з посиланням на повідомлення адвокатського об’єднання OK LEGAL, яке представляє інтереси обвинувачених у вбивстві.

Трохи контексту: адвокати Яни Дугарь вважають, що результати експертизи ходи їхньої підзахисної мають ознаки фальсифікації. У зв’язку з цим юристи подали до ДБР заяву про злочин. Кримінальне провадження за цією заявою відкрили у квітні, а вже у червні його закрили.

«Спочатку ДБР три місяці не реєструвало заяву про злочин, ховаючись між адресами. Після нашої апеляції зареєстрували, але два місяці «порозслідували» і винесли постанову про закриття. Ну як «порозслідували»: допитали «психолога з ходи» і головного слідчого, а ті сказали, що нічого не фальсифікували, та й по всьому — винесли постанову про закриття», — заявили юристи.

А тепер суд скасував постанову про закриття провадження і спрямував його на додаткове розслідування.

Як загинув Шеремет?

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий етер своєї програми.

читайте також

20 тисяч годин відео, 38 томів справи та зміна підозри. Розслідування вбивства Павла Шеремета 4 роки потому

Що відомо у справі про його вбивство?

Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки у слідства не було жодного офіційного підозрюваного.

10 жовтня 2019-го, президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета. І незадовго після того у справі з’явилися зрушення.

12 грудня 2019-го глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Відтоді на лаві підсудних троє підозрюваних — військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ, музикант Андрій Антоненко, відомий як Riffmaster; лікарка Охматдиту, волонтерка і дитячий хірург Юлія Кузьменко на псевдо «Лиса» та військовий медик Яна Дугарь.

Слідство довгий час наполягало, що Андрій Антоненко, «захопившись ультранаціоналістичними ідеями» і «культивуючи велич арійської раси», організував убивство Шеремета й залучив до злочину Юлію Кузьменко, Яну Дугарь та інших невстановлених осіб, які мали навички роботи зі зброєю та вибуховими пристроями. За даними слідства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко був тим, хто супроводжував її, а Яна Дугарь напередодні проводила розвідку.

Але 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. З них зникли згадки про «ультранаціоналістичні ідеї» і «велич арійської раси», а організаторами слідство тепер називає невстановлених осіб. Антоненка ж тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — пособницею.

22 травня Національна поліція завершила досудове слідство щодо трьох підозрюваних. Матеріали справи планують передати до суду, коли з ними ознайомляться адвокати.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.