Відновлення електропостачання в Україні: Європа надала 300 генераторів

Економіка, Кримінал, Новини, Політика, Суспільство

Для відновлення електропостачання Україна отримує нове обладнання з ЄС. Наразі 33 українські енергетичні компанії отримали обладнання від європейських колег.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ  із посиланням на Міністерство енергетики.

Заступник міністра з питань цифровізації Фарід Сафаров на відкритті міжнародної конференції Power Summit 2022 зазначив: «Наразі 33 компанії отримали 300 генераторів, 45 кілометрів кабелів, 560 опор повітряних ліній та 11 тисяч одиниць іншого спеціалізованого обладнання, наданого європейськими компаніями. Ми щиро вдячні всім і особливо комісару Кадрі Сімсон за керівництво міжнародною допомогою. Ми також високо цінуємо ефективну координацію з боку Секретаріату Енергетичного співтовариства».

Фарід Сафаров також висловив ідею, що європейські компанії можуть обрати регіон, район чи місто, щоб допомогти їм відновити енергетичну інфраструктуру.

Крім того, заступник міністра відзначив підтримку Єврокомісії, зокрема, в напрямку інтеграції українського та європейського енергетичних ринків, що допоможе Європі звільнитися від російського газу та вугілля шляхом купівлі української електроенергії з відновлюваних джерел.

Слід зауважити, станом на 15 червня знеструмленими залишалися майже 742 населених пунктів, загалом близько 618 тис. споживачів.

Раніше повідомлялося, Україна звернулася з пропозицією асоційованого членства в Міжнародному енергетичному агентстві (МЕА).

Нагадаємо, уряд Великобританії надасть фінансові гарантії по кредиту ЄБРР, який НЕК «Укренерго» використає для забезпечення стабільної роботи компанії в умовах війни. Завдяки цьому «Укренерго» зможе витратити на підтримку ліквідності 97 млн євро коштів, залучених у ЄБРР.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.