Українські жінки починають влаштовуватися на “чоловічу роботу” у Польщі: які професії їм пропонують

Економіка, Новини, Політика, Суспільство

Польські підприємства починають пропонувати “чоловічу роботу” українським жінкам, які переїхали через війну до сусідньої країни.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на повідомлення аналітичного центру агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Таким чином роботодавці хочуть досягти двох цілей – закрити вакансії для чоловіків, дефіцит яких наразі відчуває кожна галузь польської економіки, а також дати можливість українським біженкам працевлаштуватися.

Так, зазначається, що однією з перших почала адаптуватися логістична галузь, де зараз для жінок пропонують роботу комплектувальниць товарів на складах. На деяких складах зменшують вагу посилок до комфортної для жінок. Початок “високого” сезону в логістиці та торгівлі також призводить до збільшення попиту на працівників зі спеціальними кваліфікаціями. Наприклад, операторів автонавантажувача. Для цього для українських жінок відкривають спеціальні школи.

“Раніше цю роботу так званих “карщиків” виконували тільки чоловіки. Нині жінки, які виїхали з України, рятуючись від війни, зможуть освоїти цю професію абсолютно безкоштовно після тижневих курсів і отримати відповідний сертифікат. Ми запустили власну школу операторів навантажувача на базі одного з логістичних підприємств. Для жінок – це можливість влаштуватися на роботу із зарплатою на 40% вище, ніж для некваліфікованих робітників. Для польських роботодавців – це можливість знайти працівників на ті вакансії, які вони зараз не можуть заповнити через дефіцит чоловіків”, – говорить директор департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

За даними Міністерства сім’ї та соціальної політики Польщі, у країні вже знайшли роботу майже 180 тисяч громадян України – це більше третини повнолітніх, зареєстрованих у системі PESEL (польського аналогу ідентифікаційного коду). Майже 75% – це жінки. Приблизно половина працівників українського походження виконує в Польщі нескладну роботу – найчастіше вони працюють на складах, в гастрономії та готельному господарстві.

Усього PESEL отримали 1,1 мільйона біженців з України, з них більше половини – діти.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.