Міністр фінансів розповів, які претензії МВФ має до України

Економіка, Новини, Суспільство

Міжнародний валютний фонд досі не надав черговий транш і не направив місію до України, бо у нього виникли питання до української влади, зокрема щодо роботи антикорупційних органів.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ  з посиланням на інтерв’ю thepage.ua  міністра фінансів Сергій Марченко. Він пояснив, що на даному етапі Україна залишається в програмі МВФ, а те, що Фонд досі не надав черговий транш і не направив місію до України, означає наявність певних питань.

«Маяки ми виконуємо. Ми виконали завдання по створенню єдиних юридичних осіб, по роботі з кредитами, які не працюють, на ринку газу, а найближчим часом – за статутом НАК. Але справа не тільки в маяках… Є питання по роботі антикорупційних органів, про обмеження заробітних плат наглядових рад. Це ті ключові питання, які зараз ставить МВФ», – вказав міністр.

Він також додав, питання зарплат наглядових рад вже вирішується, бо Верховна Рада дозволила Кабінету міністрів самостійно їх визначати.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд продовжує обговорення з Міністерством фінансів і Мінекономіки України кілька ключових бюджетних показників. Йдеться про рівень доходів, розмір дефіциту бюджету та його фінансування.

Можливість отримати від Міжнародного валютного фонду два транші за програмою Stand by до кінця нинішнього року упущена, але один все ще можна отримати. Таку думку висловив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

Також міністр фінансів України Сергій Марченко прокоментував долю траншей МВФ, оцінив можливості скорочення дефіциту бюджету і підрахував боргове навантаження України в 2020 році.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.