В Івано-Франківській області оцифрували 50 пам’яток архітектури (фото)

Новини, Суспільство

Серед них дві — внесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на  “Суспільне”.

50 пам’яток архітектури Івано-Франківщини оцифрували в межах ґрантового проєкту “HE-CROSS”, розповів керівник проєкту, завідувач кафедри геодезії та землеустрою Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Микола Приходько.

З його слів, ще 50 об’єктів архітектури оцифрували на території Сучавського повіту в Румунії.

Отець Іван Гедзик каже, що церква Успіння Пресвятої Богородиці у селі Гвізд — одна з 50 оцифрованих пам’яток архітектури. Храму — 284 роки. Священник розповідає, що громада села Гвізд за 40 польських злотих придбала церкву Пресвятої Богородиці у Манявському скиті й звела її у селі Гвізд.

“Коли ми дивимося на церкву, то помічаємо, що щось не так в її будівництві. Якось не так вона складена. Немовби вона кілька разів була перекладена. Коли тут були різні комісії з Франківська, зі Львова, вони підтвердили, що ця церква складена третій раз: перший — її склали у Манявському скиті, другий — в урочищі Могилки й третій — тут у 1739 році”, — пояснює отець Іван Гедзик.

Керівник проєкту Микола Приходько каже, що для церкви Успіння Пресвятої Богородиці здійснили лазерне сканування та зняли з безпілотника. За результатами цих робіт виготовили віртуальний 3D-тур і промоційний відеоролик.

У церкві збережений іконостас, відреставровані хрести, а у 2017 році верх храму накрили гонтою. Церква збудована без жодного цвяха, розповів парох церкви Успіння Пресвятої Богородиці Іван Гедзик.

Загальна вартість проєкту — 254 тис. євро. За ці гроші купили квадрокоптер, лазерний сканер, комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, розповів Микола Приходько.

Також відремонтували приміщення геологічного музею університету. Виготовили книжки українською, англійською та румунською мовами.

“Крім 3D-моделей пам’яток архітектури, можна створювати обмірні плани для їхньої реконструкції у випадку руйнування”, — каже Микола Приходько.

З його слів, проєкт сприятиме розвитку туризму, адже всі охочі, перш ніж планувати маршрут подорожі, можуть переглянути пам’ятки заздалегідь.

Команда учасників проєкту складається із 15 людей.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.