Прикарпатцям розповіли, які програми допомоги військовим та їхнім сім’ям діють в Івано-Франківській громаді

Новини, Політика
З 31 липня у Центрах надання адміністративних послуг Івано-Франківської громади приймають документи на отримання допомоги військовослужбовцям у розмірі 20 тисяч гривень.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на міського голову Руслана Марцінківа

Так, по 20 тисяч гривень з бюджету міста виплачуватимуть військовослужбовцям з Івано-Франківської громади та внутрішньо переміщеним особам, які проживають у громаді на придбання спорядження.

Пакет документів — невеликий: копії паспорта, ідентифікаційного коду, довідки про безпосередню участь у бойових діях та розрахунковий рахунок.

До слова, подати заяву можуть як і самі військовослужбовці, так і повнолітні члени його родини.

Подати заяву на отримання 20 тисяч гривень можна також онлайн. Той самий пакет документів можна завантажити на сайт ЦНАПу, зареєструвавшись через додаток банку. У такий спосіб замовили послугу вже 53 військовослужбовці нашої громади. Послуга діє цілодобово.

«Заявку можна подавати на сайті «CNAP.IF.UA», код послуги 3099. І, відповідно авторизуватися через Bank-ID, додати необхідні документи та оформити цю допомогу.
Послуга доступна 24 години на добу, 7 днів на тиждень, тобто звернутися оформляти її можна коли зручно. І відповідно подавати такі документи. Станом 2 серпня в нас вже прийняли 257 звернень, тобто 257 військових оформили таку допомогу, 53 з яких оформили її онлайн на сайті «CNAP.IF.UA», відповідно, вони вже в опрацюванні», — розповідає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
Допомога невелика, утім суттєва для закупівлі необхідної амуніції, вважає міський голова Руслан Марцінків. Каже, захисники нерідко скаржилися, що потрібне спорядження доводиться купувати за власний кошт. Тому, аби закрити бодай частково ці потреби, місто вирішило допомогти.
«Коли я був на Запорізькому напрямку в окопах у хлопців, хлопці казали, що вони з власної зарплати купляють собі спорядження, тепловізор, іноді купляють будівельні матеріали, бо чекати немає коли, треба свою безпеку забезпечити в той самий момент.
Саме тоді народилася думка про те, що така мусить бути програма, де хлопці зможуть отримати компенсацію на спорядження у розмірі 20 тисяч гривень.
Дуже важливо, що цю компенсацію можуть отримати ті військовослужбовці, які воюють або вже повоювали з 24 лютого 2022 року», — зазначив Марцінків.

Відтак, ті військовослужбовці, які вже повернулися з зони бойових дій, але мають довідку про безпосередню участь у них, також можуть подавати заяву на отримання одноразової допомоги в розмірі 20 тисяч гривень.


Які ще програми діють?


На початку 2023 року у місті прийняли рішення добровольцям з Івано-Франківської громади, які укладуть контракт із ЗСУ після 1 лютого, виплачувати «підйомні». Виділяють таку одноразову допомогу на спорядження чи речі першої потреби. Для цього потрібно написати заяву, додати необхідні документи та подати копію контракту. Подати заяву можна у ЦНАПі.

Для дітей військовослужбовців Івано-Франківської громади існує програма допомог до дня народження. Писати відповідну заяву батьки дітей можуть одразу після дня народження дитини. Для цього один із батьків повинен звернутися зі своїм паспортом, ідентифікаційним кодом та свідоцтвом про народження дитини. А також документом, який підтверджує, що один з батьків бере участь у захисті України у складі ЗСУ чи добровольчих формувань.

«Кожна дитина до 18 років має право на цю допомогу. Сума символічна — 500 гривень.

Таким чином ми хочемо виявити вдячність тим, хто пішов служити у Збройні сили України, тероборону та добровольцем», — пояснив Марцінків.

Пораненим бійцям виплачують по 10 тисяч гривень на лікування. Подати заяву можна у ЦНАПі або онлайн.

Разом з тим, з метою забезпечення реалізації заходів мобілізаційної підготовки та завдань територіальної оборони прийнято наступні програми:

  • Довгострокова програма фінансування мобілізаційних заходів та оборонної роботи міськради на 2019-2023 роки.
  • Програма заходів національного спротиву Івано-Франківської ТГ та підтримки добровольчих формувань на 2023 рік.

З цих програм виділили майже 50 мільйонів. Основні витрати:

  • Грошові виплати — 2,4 млн.
  • Субвенції з бюджету МТГ на матеріально-технічне забезпечення — 28,2 млн.
  • Паливно-мастильні матеріали — 4,2 млн.
  • Спорядження — 3,1 млн.
  • Матеріально-технічне забезпечення — 9,5 млн.

Загалом — 47,4 мільйона гривень.

Нагадаємо, Івано-Франківськ у п’ятірці лідерів міст, які спрямували найбільше коштів на закупівлю квадрокоптерів для Збройних сил України.

Загалом з початку повномасштабної війни в Івано-Франківській громаді виділили понад 67 мільйонів гривень матеріальної допомоги для військових.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.