Індекс БігМака від The Economist: гривня недооцінена на 61%

Економіка, Новини

За даними щорічного індексу БігМака від видання The Economist українська гривня на 61% недооцінена проти долара.

Про це йдеться у даних The Economist, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ  з посиланям на “Економічну правду”.

Ціна БігМаку в Україні становить 62 гривні, у США – 5,66 долара. Курс “БігМаку”, таким чином, становить 10,95. Якщо фактичний обмінний курс вважати за 28,14 гривні, різниця передбачатиме, що українська гривня недооцінена на 61,1%.

 

THE ECONOMIST

Минулого року цей показник становив 58%.

 

Цьогоріч для оцінки гривні вперше зробили можливість коригування на ВВП країн, що порівнюються (у даному випадку США та України). У такому разі гривня вважається недооціненою на 29%.

Без коригування три валюти виявилися переоціненими: швейцарський франк, шведська крона та норвезька крона.

Найбільш недооціненими валютами зазначаються ліванський фунт, російський рубль та турецька ліра.

Журнал The Economist публікує Індекс бігмака щорічно з 1986 року. Індекс заснований на теорії паритету купівельної спроможності. В основі дослідження лежить вартість бургера Біг Мак в McDonalds в різних країнах світу з вартістю цього ж бургера в США. У виданні стверджують, що Індекс бігмака показує віддалену перспективу зміни вартості валют в середньому в наступні десять років.

Нагадаємо:

Офіційний курс гривні до долара за 2020 календарний рік знизився на 19,3% з 23,69 гривні 1 січня 2020 року до 28,27 гривні 31 грудня 2020 року.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.