Пенсія за вислугу років або за віком, яка більш вигідна для прикарпатців

Новини, Суспільство

На пенсію можна виходити як за віком, так і за вислугу років. У Пенсійному фонді роз’яснили, що робити, якщо пенсіонер хоче перейти на інший вид пенсії та чи вигідно це робити.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на “Слово і діло”.

На пенсію за вислугу років виходять ті, хто може через складність або специфіку виконуваної роботи втратити професійну працездатність раніше, ніж зазвичай виходять на пенсію.

Часто після виходу на пенсію за вислугу років людина продовжує працювати на іншій посаді до загальноприйнятого пенсійного віку. Наприклад, балерина стає викладачем танців і працює до віку звичайних пенсіонерів.

Треба зазначити, що показник середньої зарплати, який враховується при нарахуванні різних пенсій, неоднаковий.

Призначення пенсії за віком настає після досягнення 60 років і при наявності страхового стажу не менше 27 років.

Людина може перейти з одного виду пенсії на інший з дня подачі заяви. У її пенсійному мають бути документи про страховий стаж, заробітну плату та інші.

При переведенні з одного виду пенсії на інший застосовується показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії.

Отже, при переході з пенсії за вислугу років на пенсію за віком застосовуватиметься показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення пенсії за вислугу років, збільшений на коефіцієнти підвищення показника (1,17 і 1,11).

Українці, які працювали в особливо шкідливих і важких умовах праці, мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. При цьому треба уважно прораховувати коефіцієнти і порівнювати, яка виплата буде більш вигідною.

Максимальний розмір пенсії для українців становить близько 17 тис. грн. Щоб її отримати, зарплата має бути майже в 4,8 раза більша за середню.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.