Швидка допомога працюватиме по-новому. Міністр Степанов розповів про зміни

Здоров'я, Новини

Принцип екстериторіальності дозволить медикам здійснювати виїзди на найближчі виклики без прив’язки до області, – Степанов.
Швидка допомога у своїй роботі керуватиметься принципом екстериторіальності, що дозволить медикам здійснювати виїзди на найближчі виклики без прив’язки до області. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на щоденному брифінгу у четвер, 30 липня, інформує Голос.if.ua з посиланням на “Главком”.
Степанов зазначив, що Міністерство охорони здоров’я України планує запровадити у роботі екстреної медичної допомоги принцип екстериторіальності вже цього року.Принципу екстериторіальності планується запровадити до кінця цього року, – МОЗ.
Принцип екстериторіальності дозволить медикам здійснювати виїзди на найближчі виклики без прив’язки до області, – Степанов.

«Питання, яке ми хочемо завершити цього року, це запровадження принципу екстериторіальності. Що він означає? У випадку, якщо машина швидкої допомоги знаходиться поруч з іншою областю, вона зможе виїжджати туди та надавати медичну допомогу», – сказав він.

За словами міністра, наразі розроблено чіткий алгоритм роботи екстреної медичної допомоги за принципом екстериторіальності.

«Практично у всіх автомобілях екстреної медичної допомоги встановлені GPS навігатори, які дозволять диспетчеру направляти на виклик найближчу «карету швидкої» без прив’язки до області. Ця система опрацьована уже в багатьох областях. І там, де вона на повну запрацювала, ми бачимо суттєве зменшення часу доїзду на відповідний виклик», – резюмував очільник МОЗ.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я заявили, що незабаром в силу вступлять нові алгоритми надання громадянам екстреної медичної допомоги. Хворих поділять на чотири категорії, це і визначатиме швидкість реагування співробітників екстреної медичної допомоги на виклик.
Також у МОЗ повідомили, що тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги підвищили з 112 гривень до 163 гривень.

Всі важливі Новини Івано-Франківська – Голос  тут.

 

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.