Бюджет Франківська-2020 піде на борги і штрафи (відео)

Відео-новини, Економіка, Новини

Борги Івано-Франківська – стан банкрутства, дефолту чи просто робота з дефіцитним бюджетом?

Фінансову ситуацію у місті обговорювали  із заступником голови Івано-Франківська Русланом Гайдою, директором міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайлом Смушаком, депутатом міськради Іваном Гарасимком та співзасновником ініціативи “Франківськ який треба берегти” Юрієм Козакевичем, про це пише Голос.if.ua.

“На сьогоднішній день є борг, зафіксований по єдиному соціальному внеску за 2019 рік, – 10 млн грн. Його несплачено, але до кінця цього місяця, я думаю, його погасять. Це єдиний борг, який перед податковою несплачений. Протермінованих боргів за 2020 рік поки що немає. За 2019 рік недофінансування бюджету складало 340 млн дефіциту. Це ті гроші, яких в міста просто не було”, – пояснив Руслан Гайда.

Своєю чергою Михайло Смушак підтвердив, що 465 тис. грн податків не заплатив департамент житлової, комунальної політики та благоустрою у минулому році.

“Хотів би зазначити, що кожен структурний підрозділ виконавчого комітету працює відповідно до затвердженого бюджету і до бюджетного фінансування, яке здійснюється централізовано в Івано-Франківську. Було певне недофінансування, ми вийшли на таку суму. Вона була оплачена. Як структурний підрозділ, ми працюємо в межах певного бюджету. В нас є чітко передбачені видатки і ми не можемо здійснювати на свій розсуд платежі. Відповідно закривалися в першу чергу зарплати, у другу – податки”, – пояснив головний комунальник.

Юрій Козакевич наголосив, що у 2018-му році на департамент житлової, комунальної політики та благоустрою було виділено 450 млн грн, у 2019-му – 220-250 млн, у 2020-му році – 20 млн грн. І ця сума піде на погашення боргів перед підприємцями. А таких підприємців є багато. Вони готують позови в суд, щоб забрати у міста гроші.

Борги по підрядниках – мінімум 70 млн, борги по податковій – від 60 до 70 млн, і 20%, на які штрафує податкова, – становитимуть приблизно 15 млн… Сумарно є приблизно 270 млн грн боргів. І це спадок 2019-го року, який ліг на бюджет 2020-го.

Деталі дивіться у програмі Суспільне Карпати:

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.