Франківськ, як місто обласного значення, не буде функціонувати в своєму сьогоднішньому статусі, – експерт АМУ

Новини, Суспільство

Чи є майбутнє у міст обласного значення після затвердження нового адміністративно-територіального устрою – розмірковували експерти Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.

14 січня в Івано-Франківську пройшла підсумкова прес-конференція експертів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України на тему «Прогнозоване завершення децентралізації у 2020 році: підсумки і візії», пишуть Версії.

Серед іншого зачепили й тему майбутнього міст обласного значення у світлі ймовірного прийняття змін до Конституції та затвердження нової моделі адміністративно-територіального устрою з трьома базовими рівнями – громада, округ та регіон.

“Кабмін готує законопроект про засади нового адміністративно-територіального устрою. Але в ньому не врахований один ключовий момент. На сьогоднішній день поряд з районами є міста обласного значення. В нашій області є їх шість. В свій час створення міст обласного значення було пов’язано з тим, що це центри економічної та господарської діяльності, та центри з великим скупченням населення”, – відмітив регіональний консультант з юридичних питань проєкту ПУЛЬС, який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID, Андрій Деркач.

До прикладу кількість населення в Івано-Франківську складає більше 250 тисяч, в Калуші більше – 65 тисяч, в Коломиї – більше 60 тисяч.

“Відповідно чисельність населення дає їм можливість та економічний потенціал функціонувати на рівні з районами. В цьому законопроекті передбачається, що міста обласного значення не будуть функціонувати в своєму сьогоднішньому статусі. Більше того, вони входитимуть до складу округів. Тому існує ризик втрати самостійності таких великих потужних громад. А другий виклик – недотримання принципу пропорційного представництва в органах місцевого самоврядування. Припустимо, буде Івано-Франківський округ, і саме місто Івано-Франківськ має населення більше 250 тисяч, і це значно більше, ніж всі населенні пункти округу. Як тоді буде формуватись депутатський корпус окружної ради, якщо потрібно забезпечити представництво всіх жителів громади і в той же час не створити “монополію” одного населеного пункту? Всі ці питання викликають у нас занепокоєння”, – поділився Андрій Деркач.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.