Скільки шелтерів для переселенців діють на Прикарпатті

Кримінал, Новини, Суспільство

На Прикарпатті є 78 місць тимчасового проживання для ВПО.

Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на повідомлення Суспільного.

У шелтерах Прикарпаття мешкають приблизно 1,4% людей від усієї кількості переселенців, зареєстрованих у регіоні. В області є 78 місць тимчасового проживання для ВПО, у яких прихистили до півтори тисячі людей. Вони діють лише в частині громад.

У більшості сільських та селищних громад прихистків для ВПО немає попри значну кількість переселенців. Загалом в області зареєстровані 92 тисячі 624 внутрішньо переміщених людей.

63 шелтери для переселенців розташовані на території міських громад в Івано-Франківській області. Найбільше — у Тлумацькій, де працюють 35 прихистків, у яких загалом мешкає 103 людини.

В Івано-Франківській громаді, де зареєстрована найбільша кількість ВПО — 39 тисяч 710 діють вісім шелтерів. У міській раді зазначили, що сумарно в цих прихистках можуть жити 470 людей. Лише один з цих шелтерів перебуває у комунальній власності. Він розташований в Івано-Франківську на вулиці Бандери й розрахований на 130 місць.

У Коломийській громаді працюють п’ять прихистків, де мешкають 169 людей. По три шелтери розташовані у Калуській, Бурштинській та Рогатинській громаді:

  • в одному прихистку в Калуші живе 41 людина, в одному шелтері в селі Мостище прихистили 19 ВПО та у ще одному в Боднарові — 18 переселенців;
  • у трьох притулках для внутрішньо переміщених людей Бурштинської громади мешкають 146 людей;
  • у трьох шелтерах Рогатинської громади прихистили 63 ВПО.

Ще два місця тимчасового перебування у Рогатинській громаді можуть бути придатними для переселенців за умови, якщо ці приміщення укомплектують меблями та кухонним приладдям.

По два шелтери для ВПО діють у Косівській, Надвірнянській та Городенківській громадах:

  • у двох прихистках Косівської громади живуть 39 людей;
  • в одному гуртожитку для ВПО у Надвірнянській громаді мешкають 15 людей, в одному прихистку від “Карітас Надвірна” — 42 переселенці;
  • у двох шелтерах Городенківської громади прихистили чотири внутрішньо переміщені людини.

У Снятинській міській раді зазначили, що в них немає прихистків, проте у березні 2025 року у селі Стецева відкрили шелтер для літніх людей з інвалідністю, евакуйованих із прифронтових областей України. Харчування й медичний догляд за мешканцями фінансує Снятинська громада.

Жодного шелтера немає у Болехівській, Галицькій, Тисменицькій та Яремчанській громадах попри те, що там на березень 2025 року сумарно проживали 9 тисяч 765 внутрішньо переміщених людей.

Дев’ять прихистків та два місця тимчасового проживання для ВПО є у вісьмох з 23 селищних громад Прикарпаття. Де саме:

  • Більшівцівська громада — одне місце тимчасового проживання на базі ліцею, в якому є 20 ліжкомісць. На березень 2025 року там жили дев’ятеро людей;
  • Богородчанська громада — два шелтери, де мешкають 48 переселенців;
  • Верховинська громада — два прихистки на базі пансіонів Красноїльського ліцею та Буковецької гімназії, в яких живуть 18 людей;
  • Вигодська громада — одне місце тимчасового проживання у селі Шевченкове на 27 місць. 21 з них — зайняте;
  • Войнилівська громада — два шелтери, в яких прихистили 49 ВПО;
  • Кутська громада — один прихисток від благодійного фонду “Карітас Коломия”, де живуть 22 переселенці;
  • Лисецька громада — один шелтер Святої Ольги у Лисці, в якому мешкають люди в скрутних життєвих обставинах. Більшість з них — жителі інших областей України, які покинули домівки через війну. На березень 2025 року їх було дев’ятеро;
  • Солотвинська громада — один центр колективного проживання ВПО у селі Манява, створений на базі реабілітаційного центру Святої Ольги.

Також у Заболотівській громаді з квітня 2025 року почали приймати перших мешканців у Центрі надання соціальних послуг. Це — перше в Івано-Франківській області місце підтриманого проживання, розраховане на 28 людей: як на місцевих жителів, так і для переселенців. Заболотівська громада не внесла його до переліку шелтерів на території громади.

У Брошнів-Осадській, Букачівській, Ворохтянській, Гвіздецькій, Делятинській, Єзупільській, Ланчинській, Обертинській, Отинійській, Перегінській, Печеніжинській, Рожнятівській, Чернелицькій та Яблунівський селищних громадах немає прихистків для ВПО. Попри це, там зареєстровано майже 7,5 тисяч переселенців, найбільше — у Ворохтянській громаді (5 тисяч 384 людини).

Чотири прихистки для внутрішньо переміщених людей працюють у чотирьох із 24 сільських громад Івано-Франківської області. Йдеться про такі шелтери:

  • один прихисток у Дубовецькій громаді, в якому мешкають 18 людей;
  • один шелтер у селі Семаківці Матеївецької громади (у сільраді не надали Суспільному відповіді на інформаційний запит, проте у січні 2025 року його внесли до переліку місць тимчасового перебування ВПО в області). Прихисток розрахований на десятьох людей;
  • один шелтер від “Карітас Надвірна” у Биткові Пасічнянської громади, де прихистили 21 переселенця;
  • один приватний прихисток у Поляницькій громаді, в якому живуть 29 людей.

У сільських громадах, в яких немає шелтерів для ВПО, сумарно зареєстровані 1 тисяча 903 переселенці.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWSтік-ток Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.