В Івано-Франківську одинадцятикласник з аутизмом став “Учнем року”

Новини, Суспільство

Олександр Малінін з ліцею №12 здобув 37 призових місць на олімпіадах та має середній бал “12” у табелі.

Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на Версії ІФ.

Нещодавно в Івано-Франківську оголосили підсумки конкурсу “Учень року-2025”, перемогу в якому здобув одинадцятикласник Олександр Малінін з ліцею №12 імені Івана Франка. З 2021 року хлопець отримав призові місця на 37 олімпіадах з численних предметів – біології, хімії, української мови, історії, математики, географії, а також виборов перемоги на творчих і міжнародних конкурсах. Середній бал Олександра у табелі становить “12”, а в ранньому дитинстві йому діагностували аутизм.

Шлях до навчальних успіхів для Олександра почався складно. “Коли Сашко почав ходити в перший клас однієї зі шкіл Івано-Франківська, на третій день мене викликав психолог та разом з учителем попросили забрати документи. Сказали, що мій син не підходить для навчання. Що в класі 35 дітей і вчитель не має часу шукати особливий підхід до одного учня. Нам нічого не порадили, просто виставили за двері”, – розповідає батько юного учня, також Олександр.

Після відмови першої школи, родина звернулася до початкової школи в селі Чукалівка. Саме там Олександр здобув свою першу перемогу – третє місце на конкурсі імені Петра Яцика в третьому класі.

Батько Олександра відзначає ранні здібності сина: “У два роки він самостійно вивчив український алфавіт. Дружина повісила на кухні табличку з дитячою абеткою і через деякий час ми помітили, що він, без особливої допомоги з нашого боку, опанував всі букви. У три роки, коли Сашко пішов у дитсадок, він уже читав, як доросла людина”.

Паралельно батьки спостерігали особливості поведінки сина: “В той же час, ми почали помічати у Сашка проблеми з поведінкою. Він не міг всидіти на одному місці, боявся голосних звуків, час від часу переживав нервові та емоційні зриви. Спочатку йому ставили діагноз синдром дефіциту уваги і гіперактивності. Згодом – розлади аутичного спектра”, – пояснює батько учня.

Після завершення початкової школи, Олександр продовжив навчання в ліцеї №12 імені Івана Франка. З п’ятого класу хлопець навчається в інклюзивному класі з допомогою помічника вчителя, що суттєво покращило його академічні показники та поведінку.

Сам Олександр визначає першу олімпіадну перемогу як переломний момент: “Це була міська олімпіада з історії у восьмому класі. Я отримав перше місце. Тоді вийшов на рівень області, потім України. Це були особливі відчуття, я пам’ятаю їх досі. Саме тоді я вирішив, що можу ще більше”.

В табелі за 11 клас у Олександра Малініна немає жодної оцінки “10”. Найнижча “11” з предмету Захист України. З усіх інших – “12”. Хлопець щодня приділяє навчанню приблизно сім годин, а під час підготовки до олімпіад іноді навіть пропускає заняття в ліцеї, присвячуючи до восьми годин вивченню конкретного предмету.

Основною проблемою у навчанні для себе Олександр вважає концентрацію: “Найтяжче для мене —сконцентруватися і не заблукати в інформації, якої довкола дуже багато. Новини, повідомлення постійно відволікають. Важко зосередитись на чомусь одному. Але, коли вдається це зробити, далі усе виходить легко”, – зазначає він.

Щодо свого діагнозу хлопець має чітку позицію: “Більшість науковців не вважають аутизм хворобою, а особливістю. Я з ними згоден. Людина, яка має розлади аутичного спектра, не хворіє на них і не страждає. Просто вони у неї є. Правильною характеристикою себе, я вважаю – людина з аутизмом. Не люблю, коли кажуть «людина з обмеженими можливостями», бо, по суті, в нас всіх можливості обмежені”, – пояснює учень.

Після закінчення ліцею та складання національного мультимедійного тесту Олександр планує продовжити навчання в одному з вищих навчальних закладів Івано-Франківська за напрямком нейробіології. Його професійна мета – працювати в галузі лікування невиліковних хвороб:

“Насамперед я хотів би зробити відкриття щодо лікування тих хвороб, які вважаються невиліковними – раку, СНІДу. Перспективним напрямком вважаю генетику. Хотів би зробити винахід, який зробить генетичні операції доступними для всіх, бо зараз вони дуже дорогі”.

Хоча Олександр не виключає можливості наукової кар’єри в Європі чи США, розпочати свій шлях він планує в Україні:

“Я б хотів стати саме українським видатним ученим, щоб моє ім’я асоціювалося саме з Україною”, – підкреслює Олександр Малінін.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWSтік-ток Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.