Франківські лікарі вперше почали без надрізів оперувати слізні канали

Здоров'я, Новини, Суспільство

Наразі вже шестеро пацієнтів успішно прооперовані й можна з упевненістю говорити про успішний результат.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

В обласній клінічній лікарні почали робити ендоскопічні операції на слізних шляхах.

Як зазначають у відділенні отоларингології, поштовхом саме до таких хірургічних втручань була місія американсько-канадських хірургів, яка вже тричі приїздила оперувати українських військових зі складними травмами голови та шиї. А ще це стало можливим завдяки співпраці з досвідченим київським офтальмологом Василем Кривенем, який нещодавно розпочав свою діяльність на базі обласної лікарні.
Як пояснюють хірурги, якщо раніше офтальмологи просто розрізали щоку біля кутика ока і робили це методом відкритого доступу, то нині особливістю цих операцій є те, що все робиться ендоскопічно через ніс без надрізів.
“Силіконова нитка проходить через слізні крапки, канальці, слізний мішок і зав’язується в носі через штучно створений кістковий отвір в проекції слізного мішка”, – пояснює Василь Кривень специфіку хірургічного втручання, що має назву ендоскопічна дакріоцисториностомія.
За словами отоларингологині Наталії Комашко, першим пацієнтом, якому вони вдвох з Василем Кривенем зробили дакріоцисториностомію, був саме військовий.
Також лікарка пишається першим їхнім успішним видаленням цивільному пацієнтові ринофіми, доброякісної пухлини носа. Каже, що раніше в лікарні цього також не робили. До слова, у першого їх пацієнта вже загоїлися післяопераційні рани й видно гарний результат.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.