Супроводжував свою матір, яка в той самий день повернулась в Україну: як обвинувачений у державній зраді Руслан Коцаба перетнув кордон

Кримінал, Новини
Обвинувачений у державній зраді Руслан Коцаба виїхав за межі країни, супроводжуючи свою матір. Однак у той же день вона повернулася до України з Польщі, а обвинувачений у держзраді – залишився за кордоном і зараз перебуває у Сполучених Штатах Америки.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на  Суспільне.

Про це 9 листопада на засіданні Коломийського міськрайонного суду, що на Івано-Франківщині, повідомив прокурор Олексій Безрукий.

“Він, як зазначено у клопотанні, незаконно покинув Україну. По суті, законно, однак це треба з’ясувати, зокрема, на яких підставах він покинув Україну, оскільки на даний час немає таких достовірних відомостей.

Встановлено тільки, що зранку він з мамою виїхав за кордон, як супроводжуюча особа, а увечері мама вже повернулася з Польщі, а Коцаба ні.

Відтак сторона обвинувачення вважає, що це було зроблено з метою ухилення від кримінальної відповідальності”, — говорить Олексій Безрукий.

Прокурор каже: доки Коцаба перебуває на території США, притягнути його до відповідальності досить важко.

Обвинувачений у державній зраді Руслан Коцаба, який був присутній на засіданні суду через відеозв’язок, каже: перетнув кордон України офіційно — віз хвору матір у Прагу на обстеження.

“Виїхав я з офіційними документами. На кордоні мене і мою хвору маму тримали понад 4,5 години — хтось тиснув на керівника прикордонного переходу, щоб мене не випускали.

24 серпня ми перетнули кордон, але мамі стало погано і про продовження подорожі до Праги, де в нас було зарезервовано місце на обстеження й операцію — не було мови.

Тому ми вирішили, що вона повернеться в Україну, а я залишуся у Європі, тому що дозвіл на перетин кордону — одноразовий”, — розповів Коцаба.

Зі слів обвинуваченого, у Європі він перебував майже два місяці.

“Про це свідчить багато моїх особистих виступів у Європарламенті в Брюсселі, на засіданні асамблеї Ради Європи в Страсбурзі.

Зараз позаду мене — банер генерального консульства України. Я правослухняний громадянин і приходжу на всі засідання”, — каже Руслан Коцаба.

Адвокатка обвинуваченого Світлана Новицька говорить, що не отримувала клопотання від прокуратури про оголошення Коцаби у міжнародний розшук.

“Я не знайшла, щоб мені прокурор вислав своє клопотання, щоби я могла написати заперечення”, — каже Новицька.

Натомість прокурор Олексій Безрукий говорить, що клопотання про оголошення Руслана Коцаби у міжнародний розшук прокуратура надіслала Світлані Новицькій 23 серпня 2023 року. Окрім того, файли з відсканованим клопотанням він долучив до відеоконференції судового засідання, яке відбулося 31 серпня 2023 року.

Суддя Олександр Калинюк сказав, що клопотання від прокурора про оголошення Коцаби у міжнародний розшук суд надішле стороні захисту. Він переніс засідання на 27 листопада, аби адвокати Коцаби мали час ознайомитися із цим документом.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 268

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.