Вимога часу: очільниця ОВА про підсилення медзакладів та створення потужного онкоцентру на Івано-Франківщині

Новини, Суспільство

Нещодавно Світлана Онищук побувала в обласному онкоцентрі. 

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на очільницю області Світлани Онищук.

Зі слів Онищук, в онкоцентрі вона побувала два рази за останні місяці. Вивчила повністю ситуацію з обладнанням, яким лікують онкохворих.

“Направду 30 000 людей на сьогодні проходять лікування в нашому медичному закладі. Це важлива установа для Прикарпаття та для медичної сфери.

Побачила в яких умовах лікують пацієнтів, яке є обладнання, що ще потрібно придбати. Поспілкувалася з лікарями, які щоденно лікують”, – підкреслила Онищук.

Як зазначила посадовиця, онкоцентр потрібно суттєво оновлювати найсучаснішим обладнанням – це вимога часу. Без певного обладнання дуже складно проводити лікарям діагностику.

“В нас є апарати, які застарілі. Наприклад, для нашої області найбільш потрібний лінійний прискорювач. Влітку, коли Івано-Франківщину відвідав президент України Володимир Зеленський, я спілкувалася з ним й він пообіцяв для Прикарпаття лінійний прискорювач.

Лінійний прискорювач уже є. Тобто, закуплений для нашої області. Втім, на останній сесії обласної ради виділили двадцять мільйонів гривень для підготовки бункера.

Це – велике приміщення, яке має бути захищене, укріплене. Для того, щоб цей лінійний прискорювач в онкоцентрі працював. Зараз тривають підготовчі роботи, щоб могли встановити й запрацювало це обладнення.

Область потребує сучасного онкоцентру. Крім того, потрібно більше проводити профілактики”, – зауважила Світлана Онищук.

Зі слів посадовиці, питання онкоцентру є дуже важливим. Тому потрібно разом докласти зусиль та покращити онкоцентр. Для того, щоб він був одним із прикладом для інших закладів.

“В принципі, два з половиною роки ми активно відпрацювали по нашому перинатальному центрі. Сьогодні він є прикладом, одним із найкращих. Можна сміливо казати – рівень столичного центру.

Водночас сьогодні ми бачимо статистику, скільки є онкохворих. Тому максимальне підсилення медичних закладів та створення потужного онкоцентру на Прикарпатті – це вимога сьогодення”, – резюмувала Онищук.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2686

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.