Данія передасть Україні 19 винищувачів F-16

Новини, Політика

Данії вирішила передати Україні 19 винищувачів F-16.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на прем’єра Данії Метте Фредеріксена на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським.

“Ви і ваші земляки продемонстрували нам, що таке справжня хоробрість. За це ми вам зобов’язані всією підтримкою. Від початку війни Данія була на вашому боці, бо ваша свобода – це наша свобода. Ми також знаємо, що вам потрібно ще. Саме тому ми сьогодні (20 серпня – ред.) оголошуємо, що надамо 19 F-16 в Україну”.

Рішення Данії прокоментував глава ОП Андрій Єрмак. За словами керівника ОП, за результатами перемовин є домовленості щодо навчання українських пілотів на F-16, а також про передачу Данією 19 літаків Україні після його завершення.

Фредеріксен уточнила, що наразі в Данії більше 70 військових з України, які прибули на навчання на F-16.

Вона сподівається, що до Нового року перша група із 6 літаків попрямують в Україну. У наступному році – ще 8 літаків полетять до України, а в 2025 році – ще 5 літаків.

За словами Зеленського, частина українських воїнів уже в Данії. Він привітався із ними на пресконференції.

Президент повідомив, що уже починаються тренувальні місії для українців, які навчатимуться у Данії.

Він зазначив, що не хоче нічого казати про ймовірні дати завершення навчань та передачі літаків.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 002

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.