У військкоматах викрили масштабну схему ухилення від призову: майже 100 обшуків (відео)

Відео-новини, Війна, Кримінал, Новини, Політика

Правоохоронці припинили масштабну “схему” видачі довідок ВЛК про непридатність до військової служби.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на НацполіціюСБУОфіс генпрокурора.

Повідомляється, що в ході документування злочинної діяльності одночасно було проведено майже 100 обшуків на території Києва, Київської, Полтавської, Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Житомирської, Івано-Франківської та Черкаської областей.

Правоохоронці встановили, що службові особи Білгород-Дністровського РТЦК та СП, діючи спільно з членами військово-лікарської комісії, за посередництва сторонніх осіб, за грошову винагороду налагодили схему видачі довідок про визнання особи непридатною до військової служби за станом здоров’я та виключення її з військового обліку.

Вартість таких “послуг” становила від 7 до 10 тисяч доларів. Сума залежала від платіжної спроможності ухилянта, місця його проживання і терміновості виїзду, зазначають у спецслужбі.

Так звані “ухилянти” протягом 1-2 днів ставали на облік в Білгород-Дністровському РТЦК та СП, проходили військово-лікарську комісію та за її результатами визнавалися непридатними до військової служби і виключені з військового обліку за станом здоров’я.

 

Правоохоронці встановили, що “клієнти” в час проходження ВЛК навіть не прибували до м. Білгород-Дністровського, водночас в подальшому використовували отримані документи для виїзду за кордон.

Після оформлення фіктивних документів фігуранти надавали ухилянтам “маршрут” втечі за кордон, який пролягав через міжнародний пункт пропуску “Старокозаче” в Одеській області.

Також слідством встановлено, що для прикриття своєї злочинної діяльності службові особи Білгород-Дністровського РТЦК та СП знищили частину службових документів, зокрема й особових справ, облікових карток та медичної документації осіб, непридатних до військової служби за станом здоров’я.

Попри те, що згідно з наказом Міністерства оборони України така документація має зберігатися мінімум 5 років, а зменшення такого терміну заборонено.

За результатами обшуків в столиці та 10 областях правоохоронці виявили та вилучили документацію та інші речові докази.

 
Крім того,  під час проведення обшуків за місцем проживання та в транспортних засобах, якими користуються “ухилянти”, знайшли 13 довідок військово-лікарської комісії щодо виключення їх з військового обліку за станом здоров’я та 15 тимчасових посвідчень військовозобов’язаного.

Слідство триває, вирішується питання щодо повідомлення про підозру причетним до вчинення злочинів особам, зазначають в ОГП.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.