З Харкова до звільненого Ізюма запустили перший автобус (фото)

Війна, Новини, Суспільство

Між Харковом і деокупованим Ізюмом відновили автобусне сполучення. Автобус від середини листопада курсує між двома містами Харківщини 4 дні на тиждень, на маршруті працює один водій.

З розмінуванням доріг в області планують запустити сполучення й з іншими звільненими містами.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ “Суспільне”.

У середині листопада у Харкові запустили автобусний маршрут до Ізюма, який ходить чотири дні на тиждень. Такий розклад обрали через невелику кількість пасажирів.

На маршруті наразі працює всього один водій, житель Ізюма Сергій Максименко. Чоловік розповідає, що його автобус під час окупації міста пошкодили російські військові.

«Під час окупації орки забрали автобус. Приїхали й забрали автобус. Вони малювали знак Z. Вікна від їхніх обстрілів побиті» , – зазначив Сергій.

Він також розповів про графік, за яким автобус курсує між Харковом та Ізюмом.

“Маршрут іде з Ізюма о 06:00 ранку, до Харкова прибуваємо о 08:45. З “Барабашово” вирушаємо о 14:00, о 14:45 – з автостанції №6 Харкова і прямуємо на Ізюм”, – каже Сергій.

Чотириденний робочий тиждень, за яким нині працює водій, за його словами, зумовлений невеликою кількістю пасажирів та недостатньою інформованістю людей про те, що сполучення вже відновлене.

“В Ізюм учора приїхали з Харкова 5 людей, позавчора – 8. Мало хто з людей знає про цей маршрут. З “Барабашово” до Ізюма й у зворотному напрямку проїзд коштує 250 гривень, а на проміжних зупинках – дешевше”, – говорить водій.

Наразі в області працюють над відновленням сполучення з іншими містами Харківщини. Основна проблема, як стверджує начальник обласного управління транспорту Володимир Наконечний, полягає в тому, що дороги на деокупованих територіях розміновані не повністю. З цієї причини зараз автобуси можуть курсувати тільки на Ізюмському і Куп’янському напрямках.

“Сьогодні договори уклали й Липці, і Балаклія, і Ізюм. На сьогодні йдуть погодження з військовими й дорожниками, тому що там йде велике розмінування”, – заявив Наконечний.

Після того, як розмінують дороги, запрацюють автобусні маршрути на Липці, Балаклію та Великий Бурлук, додав він.

Нагадаємо, напередодні у звільнений Херсон прибув перший від початку повномасштабного вторгнення РФ потяг УЗ. Він привіз у місто близько 200 пасажирів, переважно – тих, хто на початку окупації встиг виїхати з Херсона. Також до потяга приєднали вагон “Укрпошти”, що доставив тисячі посилок, які неможливо було доставити за місяці окупації.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.