Цінова ситуація на споживчому ринку у жовтні 2022 року

Економіка, Новини, Суспільство

За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в жовтні 2022р. порівняно із вереснем 2022р. в області становила 2,2%, з початку року – 24,1%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 2,5% та 24,8% відповідно.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Приріст споживчих цін у жовтні п.р. зафіксовано в усіх регіонах країни: від 1,9–2,4% у Хмельницькій, Чернівецькій, м.Києві, Івано-Франківській, Миколаївській, Чернігівській, Житомирській, Закарпатській, Полтавській, Вінницькій, Донецькій, Львівській, Тернопільській областях до 2,5–5,8% у Луганській, Рівненській, Сумській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Харківській, Черкаській, Одеській, Волинській та Херсонській областях.

На споживчому ринку області в жовтні п.р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,9%. Найбільше (на 74,7%) подорожчали яйця. На 10,1–2,2% підвищилися ціни на сало, фрукти, рибу та продукти з риби, м’ясо та м’ясопродукти, сири, масло, молоко та безалкогольні напої. Водночас на 3,6% подешевшали продукти переробки зернових.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби знизились на 0,5%, що пов’язано з акційними знижками на алкогольні напої на 1,6%. Разом з тим на 0,6% подорожчали тютюнові вироби.

Одяг і взуття подорожчали на 3,8%, у т.ч. одяг на 4,6%, взуття – на 3,1%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,5% відбулося за рахунок підвищення плати за власне житло на 7,7%, матеріалів для утримання та ремонту житла – на 6,1%.

Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.