Кіровоградщина — лідер з агрокредитування

Економіка, Новини, Політика, Суспільство

Українські аграрії станом на 11 травня отримали кредитів для проведення посівної кампанії на суму 24,18 млрд грн.

Основна частина традиційно залучена за програмою портфельних гарантій — це 80% або 16,46 млрд грн, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Тільки за останній тиждень банки видали 4,4 млрд грн новим 2070 агропозичальникам. Тобто за добу видається близько 900 млн грн кредитів для підтримки власників вітчизняних агропідприємств.

Понад 1 млрд грн кредитних коштів станом на сьогодні залучили аграрії восьми регіонів: Кіровоградська область (3,385 млрд грн), Вінницька (2,478 млрд грн), Київська (2,321 млрд грн), Одеська (2,03 млрд грн), Дніпропетровська (1,937 млрд грн), Полтавська (1,619 млрд грн), Волинська (1,518 млрд грн), Львівська (1,3 млрд грн).

Додаткове фінансування с/г товаровиробники залучають в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9». На сьогодні його отримали вже 9 264 аграрії.

Зазначається, що до предмета застави було додано зерно як основну заставу. Це важлива зміна до стандартних підходів до кредитування, які були в минулі роки.

У рамках вказаної програми с/г товаровиробники мають змогу залучити до 60 млн грн строком на півроку. Протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення можуть вони отримати кредит під 0%. Після цього кредитна ставка становитиме 5 %. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.