Майже 5 млн українців втратили роботу. Але кількість безробітних ще може зрости

Економіка, Новини, Суспільство

Через повномасштабне вторгнення росії в Україні 4,8 млн людей залишилися без роботи. Але у разі загострення конфлікту кількість безробітних може зрости до 7 млн. Таких висновків дійшла Міжнародна організація праці у своєму звіті, про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Після 24 лютого в Україні припинили або призупинили свою діяльність багато компаній, організацій, ФОПів тощо. Також понад 5 млн людей вимушені були виїхати за кордон. Країну покинули жінки, діти та люди старші 60 років. Серед них 2,75 млн людей працездатного віку.

Загалом через війну в Україні 4,8 млн українців втратили робочі місця. І ця цифра може зрости до 7 млн, якщо конфлікт і далі триватиме. Проте, якби війна в Україні припинилися найближчим часом, то майже 3,4 млн українців могли би повернутися на свої робочі місця.

Проте не Україною єдиною. Війна може завдати значних трудових збитків й іншим країнам:

  1. Державам-сусідам, як-от Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Молдова — якщо українські біженці залишатимуться в цих країнах тривалий час, вони, звісно, шукатимуть роботу. І це може збільшити безробіття у цих країнах.
  2. Державам Центральної Азії — найбільше мігрантів у росії з Казахстану, Узбекистану, Киргизстану та Таджикистану. Якщо санкції проти росії та воєнні дії призведуть до втрат робочих місць, то представникам цих країн доведеться повертатися на батьківщину, де можливості працювати обмежені.

З огляду на те, що світова економіка лише почала оговтуватися від пандемії COVID-19, війна в Україні також може значно вплинути на зайнятість, заробітну плату та додасть навантаження на систему соцзахисту. Особливо це позначиться на країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

Читайте найголовніші новини Івано-Франківська та Прикарпаття на сайті Голос ІФ.  Дивіться відео-новини, розслідування на YouTube каналі Голос ІФ.

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.