Вакциновані понад 80% працівників: які школи Івано-Франківської територіальної громади працюватимуть очно

Новини, Суспільство

В Івано-Франківській територіальній громаді станом на 13 вересня провакцинували 2 627 працівників закладів загальної середньої освіти.

Про це  інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на Фіртку.

У коментарі журналістці Фіртки повідомили у Департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

Зокрема, у дев’ятьох школах Івано-Франківської громади вже провакцинували понад 80% працівників.

Йдеться про Ліцей ім. Івана Пулюя Івано-Франківської міської ради, Ліцей №3 Івано-Франківської міської ради, Ліцей №11 Івано-Франківської міської ради, Братковецький ліцей Івано-Франківської міської ради, Підпечерівський ліцей Івано-Франківської міської ради, приватну школу-садок “Перша Ластівка”, Драгомирчанську гімназію Івано-Франківської міської ради, Радчанський ліцей Івано-Франківської міської ради та Узинську гімназію Івано-Франківської міської ради.

«Ліцею №16 Івано-Франківської міської ради залишилось зовсім трохи, щоб подолати рубіж 80%. Зокрема, достатньо одного працівника, щоб отримати 80% вакцинованих працівників. Наразі тут 79,6% вакцинованих. Аналогічна ситуація й з Угорницьким ліцеєм Івано-Франківської міської ради: тут 78% вакцинованих працівників», – пояснила у коментарі Фіртці Ірина Джус, спеціалістка з питань безпеки життєдіяльності.

За словами Ірини Джус, закладів загальної середньої освіти, у яких провакцинували менш як 29% працівників немає. Наразі аутсайдерами є початкова школа №26 Івано-Франківської міської ради та Католицький ліцей святого Василія Великого. У цих закладах провакцинували лише 36% працівників.

Як зауважила спеціалістка, решта шкіл Івано-Франківської територіальної громади провакцинували 50% та більше.

«Зрушення у темпах вакцинації є: працівники закладів загальної середньої освіти активно щепляться. Освітяни прагнуть працювати очно. Проте, ще потрібно покращити темпи вакцинації працівників закладів позашкільної освіти та професійно-технічної освіти», – сказала Ірина Джус.

Як відомо, щоб заохотити освітян вакцинуватись міська влада прийняла рішення преміювати їх за COVID-щеплення. Зокрема, вакциновані працівники освітніх закладів отримають доплату з міського бюджету у розмірі 1 000 гривень.

Зауважимо, що школи переходитимуть на дистанційне або змішане навчання в залежності від ситуації з COVID-19 та вимог карантинних зон. Водночас школи, у яких 80% працівників вакциновані проти COVID-19, продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону.

З 13 вересня в Україні не почали діяти обмеження жовтої зони карантину. Проте, підстави для посилення карантину в Україні все-таки є.

Як писала Фіртка раніше, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ працює над новими правилами карантину з привілеями для вакцинованих від COVID-19. Деталі поки не називали, але у МОЗ зауважили, що спиратимуться на досвід західних країн.

«Передбачаємо, що більшість обмежень жовтого та червоного рівня епідбезпеки не застосовуватимуться, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі цих закладів», – заявив міністр.

Нагадаємо, в усіх навчальних закладах міста навчальний рік розпочався з 1 вересня у звичному режимі: без дистанційної чи змішаної форми навчання.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.