На горі у Карпатах встановлюють 25-метровий хрест із підсвіткою (фото)

Новини, Суспільство, Туризм

Біля села Старуня розташовано грязьовий вулкан – геологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення.

Греко-католицька церква встановлює25-метрове металеве розп’яття на горі біля села Старуня в Івано-Франківській області, пише Голос.if.ua.

По всьому периметру конструкції передбачена підсвітка, щоб хрест було видно на десятки кілометрів довкола. Розп’яття виготовили у Дніпрі й звідти везли на Прикарпаття вантажівками.

Візуалізація: ugcc.if.ua

Хрест на вершині гори стане частиною паломницького маршруту «Хресна дорога» задовжки понад пів кілометра.

Будівельники вкладають плиткою стежину, яка вестиме до хреста. Обабіч стежки стоятимуть дерев’яні хрести з іконами, на яких буде зображено події із хресного шляху Ісуса. Внизу будують джерело Матері Божої Неустанної Помочі та сцену для заходів. Нагорі під хрестом ще планують збудувати каплицю.

Фото: svmlukach.org.ua

На фото Центру паломника «Симеон Лукач» видно масштаб робіт – будівельна техніка розрила чималу площу схилу гори.

Село Старуня розташовано у передгір’ї масиву Ґорґани Українських Карпат. Поряд із селом є грязьовий вулкан – геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення. 60 гектарів території, на якій розташовано вулкан, є охоронною зоною.

Фото: svmlukach.org.ua

Старуня також відома як місце давніх археологічних знахідок. Крім стоянок середньокам’яної доби, тут знаходили рештки тварин льодовикової доби: мамонта, волохатого носорога, первісного тура тощо.

Торік тут відкрили туристичний «Парк льодовикового періоду» та почали проводити фестиваль «Топіарі Арт-Раут». Автор ідеї, професор Олег Адаменко передбачав, що в парку будуть скульптури, інсталяції та стенди, які розповідатимуть про етапи геологічної історії Землі за останні п’ять мільярдів років.

Наразі, судячи з публікацій у ЗМІ, експозиція складається з чотирьох чагарникових скульптур. Гастроблогерка приїхала на фестиваль за анонсованою кухнею льодовикового періоду, але виявила там картоплю фрі, шашлики та хотдоги.

Всі важливі Новини Івано-Франківська – Голос  тут.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.