Чи готовий Івано-Франківськ до коронавірусу: в мерії засідала спеціальна комісія (відео)

Новини, Суспільство

В Івано-Франківську відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це інформує Голос.if.ua  з посиланням на Фіртка.

На засіданні обговорили вжиття заходів щодо протидії поширення коронавірусу у місті.

За словами очільниці управління охорони здоров’я міської ради Марії Бойко, ця хвороба швидко поширюється з країни в країну.

«У Європі 25 країн мають зареєстровані випадки захворювання. Сьогодні маємо повідомлення, що відбувається стабілізація кількості хворих. На сьогодні є один підтверджений випадок захворювання у мешканця Чернівців», – зазначила Бойко.

За її словами, чоловік застосував правильну тактику самоізоляції. Після погіршення стану пацієнт був госпіталізований.

Щодо Прикарпаття, станом на даний час до обласної лікарні поступили двоє людей, в обох від’ємні результати щодо захворювання на коронавірус.

«У нас на сьогодні немає жодного випадку підозри на це захворювання», – наголосила Марія Бойко.

Але на переконання Бойко, прикарпатські медики ознайомленні з алгоритмом дій у разі виявлення пацієнтів з підозрами на коронавірус.

«Коли лікар виявив такого пацієнта визначеним в області закладом, у якому можуть перебувати такі пацієнти є обласна інфекційна лікарня. Пацієнти не можуть лікуватися в інших закладах, вони мають перебувати лише в інфекційних стаціонарах», – зазначила Марія Бойко.

Це зумовлено тим, що в інфекційній лікарні на рівні держави напрацьований алгоритм, який координуватиме всі подальші заходи.

Міський голова Руслан Марцінків поцікавився, що робити людям, які контактували з людиною, яка має симптоми захворювання на коронавірус.

«Якщо у таких людей є легкі симптоми, тоді їм пропонується самоізоляція в окремо виділеній кімнаті. Для лікарень – всі пацієнти та медперсонал повинні носити маску. В обласній інфекційній лікарні працює гаряча лінія 099 544 8332. На дзвінки усіх, хто звертається, відповідатиме лікар-інфекціоніст. Він проводить «сортування» пацієнтів: тих, які можуть бути вдома самоізольовані і тих, які потребують госпіталізації. Головне – зібрати правильний анамнез», – каже Марія Бойко.

На сьогодні основні правила поведінки:

  • Дотримання кашльового етикету – в одноразові хустинки, які необхідно викидати.
  • Миття рук
  • Користування антисептиком
  • Людина, яка кашляє має носити маску.

Втім, за словами Бойко, є проблеми із масками. Якщо маска багаторазова, то вона не може носитися більше ніж три години. Важливо, що вона при диханні стає вологою, і тоді принесе шкоду.

Чиновники запропонували поповнити резервний фонд, аби були кошти на закупівлю масок, халатів, бахіл.

Наразі по області проводять ревізію забезпеченості засобами захисту у лікувальних закладах, в першу чергу інфекційних відділень.

«Ми готуємося, але ми недостатньо забезпечені. Є у нас старі протичумні костюми, але їх мало. Потрібно б оновити. Якщо доведеться проводити заключну дезінфекцію, то ця робота в першу чергу впаде на нас», – констатувала Лілія Попова з обласного Лабораторного центру МОЗ.

Ірина Онищук начальник міського управління при Держпродспоживслужбі в Івано-Франківській області, додала, наразі проводять по навчальних, лікувальних закладах, магазинах інформаційну кампанію. Відзавтра розповсюджуватимуть інформаційнй пам’ятки на ринках та вокзалах.

«Я думаю, сьогодні це перший випадок в Україні. З тої інформації що у мене, підозри є у інших людей. Ще проводяться проводяться дослідження», – відмітив мер.

З резервного фонду пропонується виділити 300 тисяч гривень. Ці кошти хочуть спрямувати на закупку масок, халатів, дезінфекторів та роздавати їх в першу чергу лікарям. Мовляв, саме медики матимуть більше контактів з людьми.

Крім того, усім мешканцям радять ознайомитися рекомендаціями МОЗу.

Наразі у школах продовжують відстежувати захворюваність на респіраторні інфекції. На сьогодні кількість хворих на грип характерна для цієї пори року. Втім освіта просить обмежити масові заходи. За словами Наталії Микули на сьогодні 6% дітей відсутні через хвороби.

Однак медики не рекомендують йти в поліклініку, коли є симптоми захворювання.

Також не рекомендують лікарям практикувати походи додому для відвідин пацієнта.

На анраді запропонували у школах провести написання диктантів на тему, що потрібно робити при виявленні коронавірусу.

«Це має бути простими словами», – доручили чиновники.

А також керівники комунальних підприємств повинні проінформувати своїх працівників.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.