В Івано-Франківську з температурою госпіталізували жінку, яка приїхала з Італії

Здоров'я, Новини, Суспільство

У жительки Делятина Івано-Франківської області виявили двосторонню пневмонію, аналіз на наявність коронавірусу SARS-CoV-2 ще не готовий, повідомив головний лікар Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні Роман Остяк.

7 лютого з підозрою на коронавірус SARS-CoV-2 госпіталізували 63-річну жительку Делятина Івано-Франківської області. Про це 28 лютого “Укрінформу” розповів головний лікар Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні Роман Остяк, про це інформує  Голос.if.ua.

“До нас поступила жінка з Делятина. Вона була пів року в Італії. Перед її від’їздом там захворіли її онуки й донька. Їхній сімейний лікар підтвердив у них грип. Жінка повернулася з Італії додому з високою температурою в понеділок. Коли вона звернулася до лікаря, він, зважаючи на її повернення з Італії, автоматично скерував її до нас. У жінки є двобічна пневмонія. Але, згідно з нашим алгоритмом, ми відразу направили кур’єром до Києва її аналізи на наявність коронавірусу”, – розповів він.

Наразі пацієнтку ізольовано, вона у спеціальному боксі. Почувається нормально, температура впала, але кашель зберігається, додав лікар.

Ще одну жінку з підвищеною температурою госпіталізували 27 лютого в Києві. Вона поверталася з Італії, де зафіксовано найбільшу кількість заражених коронавірусом за межами Китаю – 474 людини станом на 27 лютого, 12 осіб загинули.

Наприкінці грудня 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) із населенням 11 млн осіб уперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, що спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус мав назву 2019-nCoV).

30 січня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. 24 лютого в організації не відкинули, що вірус може спричиняти пандемію.

Станом на початок доби 28 лютого у КНР зареєстровано 78 824 випадки зараження новим коронавірусом, померло 2788 осіб. За даними ВООЗ, станом на 27 лютого за межами Китаю зафіксовано 3664 випадки зараження в 46 країнах, загинуло 57 осіб.

На території України хворих немає. Коронавірус діагностували в чотирьох українців на борту круїзного лайнера Diamond Princess, який стоїть біля берегів Японії. Одного з них уже виписали з лікарні. Окрім того, заразилася вірусом українка, яка працює в Італії.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.