Шмигаль: Один госпітальний округ в Івано-Франківській області – найбільш ефективна форма управління медичною галуззю

Новини, Суспільство

Один госпітальний округ в Івано-Франківській області – найбільш ефективна форма управління медичною галуззю.

Таку позицію сьогодні під час щотижневої онлайн-наради висловив голова облдержадміністрації Денис Шмигаль, пише Голос.if.ua  з посиланням на ІФ ОДА.

На його переконання саме таке управління сприятиме розвитку медичної сфери та стане найоптимальнішим для області.

Очільник області наголосив на першочергових завданнях при реформуванні галузі, зокрема пришвидшенні термінів перетворення бюджетних закладів у комунальні некомерційні підприємства, позаяк з 1 квітня фінансування не реформованих закладів охорони здоров’я буде покладено на органи місцевого самоврядування.

Також невід’ємною складової реалізації медичної реформи є комп’ютеризація закладів, підключення їх до електронної системи охорони здоров’я, ліцензування, поліпшення матеріально-технічної бази та оптимізація структури ліжкового фонду й ресурсів.

За словами в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини Кобецької, на сьогодні підлягають реорганізації 114 медичних закладів. На даний час набули статусу комерційного неприбуткового підприємства 99 закладів.

«Один з перших кроків після автономізації, який повинен зробити медичний заклад у рамках підготовки до роботи за договором з НСЗУ, є підключення закладів охорони здоров’я до електронної системи eHealth (ЕСОЗ) через впровадження медичних інформаційних систем, – зазначила посадовець. – Для можливості роботи в електронній системі закладами охорони здоров’я області за 2018-2019 роки закуплено компютерного обладнання на суму більше 7,1 млн гривень. Однак, медичні заклади додатково потребують придбання ще більше 1500 одиниць компютерів».

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.