Знайшли 18 листів Карпенка-Карого, про які не знали дослідники (відео)

Відео-новини, Новини, Суспільство

Родичів славетного українського драматурга Івана Карпенка-Карого, батьківська хата якого збереглась на “Хуторі Надія”, що поблизу Кропивницького, розкидало буквально по всьому світові. Вони трепетно зберігають листи славетного пращура, хоча навіт не могли зрозуміти їх зміст.

На столі у вітальні одного з нащадків драматурга, який живе у чеському Брно, Івана розкладені старі світлини, листи і листівки, є і візитівка письменника, інформує Голос.if.ua .

Музиканти, актори, письменники і документалісти – творчість в родині і досі на першому місці. Тож бережуть всі записи і згадки. Тут все – оригінали. Дрібні літери вкривають пожовклі аркуші листів письменника.

За всіма цими сімейними згадками можна скласти українську історію. У листі від онука Карпенка-Карого Юрія між новинами про те, що хтось одружився чи народив, він описує страшні події Голодомору і всі ці рядки українською сім’я береже, попри те, що прочитати не може. Є і почерк самого Карпенко-Карого. Вісімнадцять листів, які ніхто з українських дослідників не бачив. Є лист і з Берліна, де він помер. Аби славетного драматурга почули вдома, його прапраправнучка відсканувала весь сімейний архів. «Українським людям, ми обов`язково передамо це до музею – тепер в Україні будуть листи Карпенка-Карого, яких до того там ніхто не бачив», – каже онука.

Деталі від колег із ТСН:

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.