Нардепи з Прикарпаття підтримали навчання російською мовою у вузах

Новини, Політика

12 листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти». Серед низки правок у різні закони народні депутати додали дві частини в мовну статтю.

Як повідомляє «Радіо Свобода», вдосконалення полягає у русифікації іноземних та українських студентів, бо тепер в університетах можна викладати російською під “маскою іноземної”, інформує Голос.if.ua.

З огляду на такий розвиток подій науковці та громадські активісти оприлюднили відкрите звернення до голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака і міністра освіти та науки Ганни Новосад і закликають Верховну Раду та МОН зупинити спробу нової русифікації через навчання іноземних студентів.

Чинна редакція закону «Про вищу освіту» синхронізована з цими законами і дозволяє викладати «одну або декілька дисциплін двома чи більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу». Внесені зміни повертають, фактично, в освітній процес закладів вищої освіти російську мову, якій накинули маску «іноземної мови».

Майже всі депутати з Франківщини підтримали закон, який провідні науковці та громадські активісти назвали “черговим антиукраїнським кроком нової влади”.

Оксана Савчук (позафракційна) – відсутня

Ігор Фріс (“Слуга народу”) – за

Едуард Прощук (“Слуга народу”) – за

Олександр Матусевич (“Слуга народу”) – за

Зіновій Андрійович (“Слуга народу”) – за

Андрій Іванчук (позафракційний) – за

Володимир Тимофійчук (“Слуга народу”) – за

Роман Мулик (“Слуга народу”) – за

Олег Марусяк (“Слуга народу”) – за

Олена Вінтоняк (“Слуга народу”) – за

Василь Мокан (“Слуга народу”) – за

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.