На ліквідацію наслідків стихії на Калущині 100 млн гривень може й не вистачити

Новини, Суспільство

У четвер, 20 червня на пленарному засіданні сесії Калуської районної ради завідувач сектору з питань цивільного захисту, екології та природних ресурсів Калуської районної державної адміністрації Роман Кравець поінформував депутатів про нанесені стихією збитки в селах району та об’єднаних територіальних громадах.

Надзвичайна ситуація у травні, пов’язана з проливними дощами, мала три хвилі: стихія вирувала у перших числах травня, 20-21 і 27-28 травня, інформує Голос.if.ua з посиланням на “Вікна“.

Це спричинило повінь, внаслідок якої підтопило житлові будинки, присадибні ділянки та об’єкти інфраструктури. Постраждали більшість населених пунктів району. У цей період відбулося два засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, була створена комісія, яка визначала і оцінювала збитки. Зібрані матеріали, за словами Романа Кравця, передавалися в обласну адміністрацію .

Так, внаслідок негоди, яка класифікована як надзвичайна ситуація місцевого рівня, постраждало понад 303 га сільськогосподарських угідь. Зокрема, 128,3 га угідь, які обробляють підприємства району – їхні збитки становлять 3,7 млн гривень. Також від стихії постраждали 1009 приватних селянських господарств, загалом у них пошкоджено майже 175 га угідь, збитки сягнули 3,3 млн гривень.

У Калуському районі розмито 2,3 км берегів річок, берегоукріплення пошкоджено в десяти селах району. Зокрема понад 1,7 км берегів велика вода розмила станом на 21 травня, а в вже станом на 29 травня до них додалося ще 0,64 км берега річки Луква.

Травнева негода пошкодила шість адміністративних будівель району. А саме станом на 21 травня зруйновано дах Голинської сільської ради,  зруйновано зовнішню стіну та пошкоджено фундамент Народного дому в Копанках, зруйновано дах господарської будівлі районної лікарні. Стихія, яка вирувала 27-28 травня завдала шкоди адмінбудівлям у Сівці-Войнилівській. Тут знищено покрівлю ліцею, спортивного залу та розшито дах бібліотеки.

Найбільші збитки – внаслідок руйнувань і пошкоджень дорожньо-транспортної інфраструктури. Так, у районі повністю зруйновані шість автомобільних і три пішохідних мости, ще три автомобільні мости зазнали пошкоджень. Також зруйновано 0,5 км автомобільних доріг загального користування, ще близько 3,5 км пошкоджено. Щодо доріг і вулиць комунальної власності – не території сіл – то тут повністю зруйновано близько 3,2 км дороги, частково зруйновано 5,5 км, ще 22 км – зазнали пошкоджень.

Районна рада подала управлінню з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації звернення про виділення кошів з резервного фонду державного бюджету на один об’єкт, пошкоджений стихією, а саме на відновлення металевого моста через річку Чечва на автомобільній дорозі Пійло – Довге Калуське. Сума становить понад 25 млн гривень. За словами голови Калуської РДА Івана Даніва, є запевнення уряду, що цей об’єкт буде профінансований.

А окрім того, район подав запити в область про виділення 7 млн гривень з обласного бюджету. А саме 1 млн гривень Калущина розраховує отримати з загального фонду. Проте, як зазначив Іван Данів поки що району виділили лише 400 тис. гривень.

Іван Данів зазначив:

«Нам ще недодали 600 тис. гривень, тому будемо нагадувати про це зобов’язання»

До слова, на цій же сесії райради депутати погодили зміни до районного бюджету, зокрема розподілили між сільськими радами отримані з області 400 тис. гривень на ліквідацію наслідків стихії. Сільради отримали по 20-50 тис. гривень і зможуть їх використати для першочергових поточних відновлювальних робіт. Такий розподіл критично оцінив голова бюджетної комісії райради Василь Турчин.

У коментарі «Вікнам» він зазначив: кошти розпорошили між сільрадами,  не вказано на що конкретно вони мають бути спрямовані і загалом незрозуміло що можна зробити у селі за 20 тис. гривень.

Також Калуський район претендує на 6 млн гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Ці кошти розписані на п’ять об’єктів з будівництва берегоукріплювальних споруд.

Читайте також: Збитки Івано-Франківської області від травневої негоди сягнули 424 млн грн

Як сказав на сесії Іван Данів, район міг би подати на фінансування об’єктів і на 100 млн гривень. Проте просили суми, які реально було отримати. В обласному бюджеті, за його словами, є фінансовий ресурс – 14 млн гривень перевиконання бюджету і понад 40 млн гривень екологічного податку. Ці кошти мають бути спрямовані у райони, які постраждали від стихії, у тому числі і Калуський.

Окрім того, Іван Данів озвучив ще одну цифру: 300 тис. гривень зайде у район на відшкодування збитків від стихії для малозабезпечених сімей. Заяви на такі виплати опрацьовує департамент соціальної політики облдержадміністрації.

Днями повідомлялося, що внаслідок інтенсивних опадів протягом травня Івано-Франківська область зазнала збитків на загальну суму 424 млн гривень. Цю цифру озвучила виконуючий обов’язки  голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Марія Савка.

Потреба у коштах на відновлення постраждалих об’єктів становить понад 424,4 млн грн. На ліквідацію наслідків стихії залучені кошти резервного фонду обласного та місцевих бюджетів, вже розпочаті найнеобхідніші відновлювальні роботи щодо укріплення дамб, берегоукріплення, об’єктів соціальної та культурної сфери. Облдержадміністрація звернулася до Кабміну з проханням щодо надання області фінансової допомоги на суму 100 млн гривень за рахунок коштів резервного фонду Держбюджету. Крім того, до уряду буде подана інформація про необхідність відновлення пошкоджених стихією водозахисних дамб та берегоукріплень на суму 61,6 млн гривень.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.