
Без холодильників і перевірок: чим ризикують покупці стихійних ринків Івано-Франківська (фото)
На центральних вулицях та біля житлових кварталів Івано-Франківська щодня розкладаються десятки імпровізованих прилавків. Проте купляти там продукцію – небезпечно, особливо у спеку.
Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посилання на Версії.
Товар на стихійних ринках лежить просто на тротуарі,часто під прямим сонцем, без холодильників, накритий лише марлею чи поліетиленом. Документів, що підтверджують походження й перевірку продукції, — немає. Попри те, що така торгівля заборонена й періодично з’являються перевірки, стихійні ринки і досі працюють. Причина — стабільний попит.
Для багатьох містян це можливість купити домашні продукти дешевше, ніж на офіційних ринках або в магазинах.
«Там дешевше, купляю не раз малину, вишню, кріп, сир — усе, що треба додому», — каже одна з покупчинь.
«Сметану, яйця, малину, кабачки, картоплю — це наше, українське», — додає інший.
«Продукція більш домашня, більш натуральна. Є впевненість, що вона без отруйних хімікатів», — переконаний інший покупець.
Влітку молочні продукти та м’ясо псуються особливо швидко. Температура на відкритому повітрі стає ідеальним середовищем для розмноження бактерій. А відсутність холодильного обладнання лише пришвидшує цей процес.
«Ми не можемо знати, чи були тварини здорові, чи вони лікувалися антибіотиками, чи належні умови їх утримання й доїння. Ми не маємо змоги простежити походження продукції, а отже, й оцінити всі ризики, — пояснює Лариса Шевага, заступниця начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби в області.
Крім самого продукту, небезпеку становить і той, хто його продає.
«Особи, що торгують на стихійних ринках, зазвичай не проходять медичних оглядів. Вони можуть бути носіями небезпечних хвороб і передавати їх через їжу. У літню пору ризик особливо великий: це може призвести до сальмонельозу, шигельозу, паразитарних захворювань та інших гострих кишкових інфекцій”, — наголошує Леся Семанчук, начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби в області.
Попри роз’яснення фахівців та рейди, стихійна торгівля не зникає. Причин кілька – продукція там часто справді дешевша, для самих продавців це спосіб швидко збути товар без витрат на місце на офіційному ринку чи сертифікацію. І поки є попит, пропозиція не зникне.
Експерти радять не піддаватися спокусі купувати продукти в умовах, які не гарантують безпечного зберігання. Особливо це стосується швидкопсувних товарів — м’яса, молочних продуктів, яєць, кулінарних виробів із кремом. У спеку навіть кілька годин на сонці можуть зробити їх небезпечними.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФ, youtube Голос ІФ, tiktok Голос ІФ.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWS, тік-ток Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636