«Дзяйла геть»: Івано-Франківську парафіяни з Болехова пікетували єпархію УГКЦ (відео+фото)

Відео-новини, Новини, Суспільство

25 червня під головним входом Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ зібралось близько трьох десятків прихожан з храму Святої Великомучениці Параскеви в Болехові. Люди просять змінити діючого священника та повернути їм отця, якому вони довіряють.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Версії.

«У нас єпархія забрала отця Володимира (Воробця – ред.). Ми вже не один раз пікетуємо, не один раз були у владики. Але змін немає. 80% людей у Болехові не підтримує теперішнього настоятеля отця Дзяйла», – каже один з пікетувальників Зіновій Стасів.

Парафіян не влаштовував і попередній священник.

«До того у нас був отець Степан (Витвицький – ред). Він обікрав нашу церкву, генератори. А його єпархія відправила в Прибалтику – дала йому тепле місце», – кажуть прихожани храму Святої Великомучениці Параскеви.

Також парафіяни поставили ряд претензій до політики церкви.

«В нас був прекрасний священник від Бога – отець Володимир Воробець. Вони його, як то кажуть «з’їли», і відправили на безлюдний острів – в село Підкамінь на Жидачівщині. Ми хочемо, щоб отця Василя Дзяйла зняли і повернули нам отця Володимира. Він у нас 12 років правиві все було добре», – кажуть парафіяни.

Люди розповідають, що конфлікт почався через гроші.

«Ми заколядували 400 тисяч. Отець Дзяйло захотів 300 тисяч переслати на єпархію. А ми того не хотіли. Ми всі гроші хотіли передати конкретним військовим, яких знаємо, вони жителі Болехова, служать в ЗСУ і нас захищають. Через це і виник конфлікт», – відмітив Зіновій Стасів.

Парафіяни храму Святої Великомучениці Параскеви приїхали в Івано-Франківськ з готовими плакатами: «Дзяйла геть з Болехова», «Дзяйла на фронт», «Геть з церкви шарлатанів, пройдисвітів, аферистів», «Корупцію геть з єпархії», «Геть з церкви брехню, підлість і зло».

Версії зв’язались з керівником департаменту інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ отцем Іваном Стефураком з проханням прокоментувати ситуацію.

Отець Іван повідомив, що не був в єпархії, коли туди приїжджали прихожани з храму Святої Великомучениці Параскеви, тому не знає подробиць.

«Не можу коментувати, бо сам не в курсі. Але такі речі трапляються час від часу. Парафія – це ж теж церковно-адміністративна одиниця. Там є люди – комусь щось може подобатись, комусь – ні. Священник має говорити людям, коли є добре, коли ні. Інколи доводиться говорити незручні речі і це може комусь не подобатись. Але всюди, куди я їжджу, люди єднаються, волонтерять, підтримують один одного. Зараз краще зосередитись на цьому», – відмітив отець Ігор Стефурак.

Відео з місця події:

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.