Росія відправляє воювати на Харківщину африканських студентів – Bloomberg

Війна, Новини, Політика

За даними американського видання Bloomberg, росіяни відправляють на фронт в Україні молодих африканців, зокрема погрожуючи в іншому випадку депортувати їх із РФ.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Bloomberg.

За оцінками європейських чиновників, Кремль змусив тисячі мігрантів та іноземних студентів воювати проти України, додавши додаткову живу силу для наступу в Харківській області.

Як розповідають європейські посадовці, російські чиновники все частіше погрожують не продовжувати візи африканським студентам і молодим робітникам, якщо вони не погодяться приєднатися до армії.

За словами одного з європейських посадовців, Москва також вербує засуджених зі своїх в’язниць, а деяких африканців, які перебувають у Росії за робочими візами, затримують і змушують обирати між депортацією та участю в бойових діях. Водночас деякі з цих людей змогли підкупити російських чиновників, щоб залишитися в країні і уникнути військової служби.

За словами іншого європейського посадовця, російська практика відправки мігрантів і студентів у бій під примусом почалася ще на початку війни. Ці війська зазнають особливо високих втрат, оскільки їх все частіше залучають до ризикованих наступальних маневрів для захисту більш підготовлених підрозділів.

Український високопосадовець заявив, що серед полонених, яких Україна захопила на полі бою, зросла кількість іноземних бійців. Особливо часто серед них зустрічаються африканці і непальці.

За даними української розвідки, Росія проводить глобальну кампанію з вербування іноземних найманців у щонайменше 21 країні, в тому числі в кількох країнах Африки. Кампанії з вербування до армії пропонують вигідні бонуси при підписанні контракту та зарплати для тих, хто піде служити за контрактом. Вербувальники також націлені на мігрантів і студентів, які раніше шукали роботу в Росії, а в деяких випадках заманюють людей обіцянками прибуткової роботи, перш ніж змусити їх пройти підготовку і відправитися на фронт.

Bloomberg зазначає, що здатність Росії мобілізувати значно більшу кількість військ може стати важливим фактором у війні проти України.

У лютому цього року повідомлялося, що за даними CNN та опозиційної непальської депутатки Бімали Рай Паудьял, Росія завербувала для участі у війні проти України близько 15 тисяч громадян Непалу.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.