Майже 200 дітей франківських захисників відпочинуть за кордоном

ДІТИ, Новини

Закінчення навчального року означає для батьків, що пора зайнятися організацією літнього відпочинку своїх школярів. Для полегшення цієї справи в Івано-Франківську з 10 червня в закладах загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти почнуть працювати літні школи.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Галицький кореспондент.

Спорт, мистецтво, краєзнавство, танці, блогерство, екскурсії, майстер-класи, патріотичне виховання — це та багато іншого заплановано в програмах літніх шкіл для того, щоб діти мали можливість цікаво провести літній час, здобути нові знання та отримати від вакацій позитивні враження. За словами Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, в літніх школах, які діють у будні дні з 10-ї до 14 години протягом червня-початку серпня, звично бере участь понад 10 тисяч дітей.

Отож для франківських школярів в наступні два місяці діятимуть такі літні школи: «Україна – це я! Україна – це ти» на базі Центру патріотичного виховання учнівської молоди ім. Степана Бандери; «Сонячна майстерня» у міському центрі дитячої та юнацької творчости; «Техношкола» на базі міського центру науково-технічної творчости учнівської молоди; гра у волейбол і баскетбол — дитячо-юнацька спортивна школа № 2; гра у футбол і шахи — дитячо-юнацька школа №3; школа інновацій у Центрі освітніх інновацій; «Сонячний кут» на базі центру «Культурно-універсальна територія»; «Еко-бум» в міській дитячій екологічній станції; школа туристики в Центрі туризму і краєзнавства учнівської молоди; освітньо-мистецька школа в Освітньо-мистецькому центрі; «Академія дозвілля» в Центрі дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання; понад 10 виїзних вишколів у дитячо-юнацькому пластовому центрі; ІT-школа для учнів 7-9 класів на базі Вищого професійного училища №21.

Як виглядатиме  робота цих літніх шкіл, Департамент освіти та науки ІФМР показав на прикладі літньої програми в Центрі освітніх інновацій. Там із 10 червня до 12 липня на дітей чекають 35 безкоштовних гуртків: школа робототехніки, фінансова грамотність, штучний інтелект, різноманітні STEАM-заняття, екскурсії та інші не менш цікаві гуртки.

Альтернативою канікулам у міських умовах є відпочинок серед природи в позаміському оздоровчому комплексі «Лімниця» Івано-Франківської міської ради, який через воєнні події не працював два роки. Дітям від першого по 11-й класи тут запропонують дозвілля, ігри та квести, майстер-класи, походи в гори, відпочинок на березі однієї з найчистіших річок — Лімниці та інші розваги. У цьому літньому таборі заплановано п’ять змін, розрахованих на 130 дітей: з 9 червня до 22 червня, з 25 червня до 8 липня, з 10 липня до 23 липня, з 6 серпня до 15 серпня, з 17 серпня до 30 серпня. 14-денний відпочинок в оздоровчому комплексі «Лімниця» коштує 11 900 грн (850 грн на добу), але для дітей учасників бойових дій та загиблих військових він є безкоштовним. Для дітей інших пільгових категорій – знижка на 50 %.

Як і в попередні роки, для літнього оздоровлення дітей  пільгових категорій Івано-Франківськ використовує і свої міжнародні зв’язки. У рамках співпраці Івано-Франківської міської ради з містами-партнерами впродовж червня-серпня має відбутися сім екскурсійних поїздок дітей за кордон. У португальське місто Брагу з 1 липня по 15 липня поїдуть 15 дітей віком від 14-ти до 17 років; у польське місто Рибнік із 29 червня по 12 липня — 40 дітей порівну віком 10-13 років і 14-17 років; друга аналогічна поїздка — з 12 липня по 25 липня; в латвійське місто Єлгаву з 1 липня по 14 липня – 30 дітей віком 10-17 років; друга аналогічна поїздка — з 14 липня по 28 липня; в угорське місто Ніредьгазу з 15 липня по 20 липня — 10 дітей віком 10-17 років; в скаутський табір у польському місті Хшанові з 28 липня по 18 серпня — 20 дітей віком 10-17 років.

В цих екскурсійних поїздках можуть взяти участь діти загиблих і поранених захисників України або безпосередніх учасників бойових діях (за наявности посвідчення УБД або довідки про безпосередню участь у бойових діях). Обов’язковою умовою для включення дітей вище зазначених категорій у списки на екскурсійні поїздки за кордон є реєстрація дитини та хоча б одного з батьків в Івано-Франківській МТГ або статус внутрішньо переміщених осіб із реєстрацією фактичного місця проживання/перебування в Івано-Франківській МТГ.

Торішнього літа в партнерських містах Івано-Франківська відпочило понад дві сотні дітей захисників України з нашої міської громади: майже 90 — в польському Рибніку, стільки ж — у варшавській дільниці Охота, 25 — в угорській Ніредьгазі, 10 — у литовському Тракаї.

Мирослав Стефанців

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.