На Миколаївщині фермери змайстрували трактор-розміновувач (фото)

Новини, Суспільство

Виробництво трактора винахідникам обійшлося у 4 тисячі доларів.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Над розробкою трактора працював інженер з Миколаївщини  Павло Марковський разом із колегою у вільний від роботи час. Витратили на це приблизно пів року. Інженер каже, це найдешевший спосіб розмінування полів.

Мета техніки – знаходити протитанкові міни та «пелюстки» на полях, які надалі оброблюватимуть фермери.

Машину для розмінування розробили на базі білоруського трактора МТЗ-80 для того, щоб проходити небезпечні ділянки замінованих полів.

«Все було зроблено для того, щоб мінімізувати витрати на підрив самої техніки. Трактор керується дистанційно, таким простим пультом. Це проста китайська схема з «розумного дому». Кермо зроблене з ланцюгового редуктора та шурупокрута. Це найдешевша схема на сьогодні», – розповідає інженер Павло Марковський.

У 2023 році було 12 підривів на мінах, тому виникла ідея створити такий трактор, розповідає інженер. Машина не розроблена, щоб витримати протитанкову міну, а більше, щоб її знайти. На наступну міну буде йти інший трактор.

«Тисячу доларів за гектар беруть фахівці з розмінування, а цей трактор коштує чотири тисячі доларів – це максимум. І 60 тисяч гривень нам обійшлось дистанційне керування разом з цим барабаном», – зазначає Павло Марковський.

Вдень цей трактор може опрацювати два-три гектари, каже аграрій. Крім того, його орієнтовна швидкість становить п’ять кілометрів на годину.

 

 

Дистанційна система вся працює на візуальний контакт. Цей пульт «бере» 300 метрів. Це більш-менш безпечна відстань для того, щоб можна було десь заховатися. Коли трактор працює по полю, він працює ділянками.

«Цей трактор зроблено, щоб зберегти життя людині, яка буде або працювати на полі, або об’їжджати це поле, або десь стане на обочині. Я вважаю, що це не дуже така дорога техніка: вона не дорожча, ніж людське життя», – зауважує Павло Марковський.

Станом на травень 2024 року фахівці «ПАЕК» також розробляють новий трактор, який прибиратиме майже до 90% вибухонебезпечних предметів.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.