Суд встановив, що військовозобов’язані можуть подавати медичні документи до ВЛК

Здоров'я, Новини, Суспільство

Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», згідно з обставинами справи, чоловік звернувся до суду у зв’язку із тим, що військово-лікарська комісія (далі – ВЛК) встановила йому неправильний ступінь придатності до військової служби.

Чоловік зазначив, що постанова ВЛК прийнята в порушення вимог законодавства, на підставі необ’єктивної оцінки стану його здоров’я, лікарі ВЛК не виконали всі необхідні процедури при проведенні огляду.

Голова комісії не врахував всіх необхідних медичних документів, які підтверджують його стан здоров’я, припустився незаконних методів медичної експертизи, проігнорував направлення на додаткове дослідження стану здоров’я, в той час, коли чоловік мав захворювання, які в стадії загострення і які впливають на його придатність до військової служби.

Так, з його слів, медичний огляд провели без урахування захворювань. Крім цього, чоловік не був оглянутий хірургом, дерматологом та психіатром, оскільки цих лікарів не було в день огляду. В графі результати медичного огляду підписи за вказаних лікарів здійснив Голова комісії.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що чоловік не був позбавлений права надати лікарям ВЛК свої медичні документи, що свідчать про наявність у нього захворювань, які унеможливлюють проходження ним військової служби за станом здоров’я. Також, суд не знайшов підтвердження матеріалами справи й твердження про те, що він не був оглянутий всіма необхідними лікарями, зокрема хірургом, дерматологом та психіатром, оскільки цих лікарів не було в день огляду.

Крім того, суд зазначив, що надані чоловіком документи лише відображають його фактичний стан на момент проведення відповідних досліджень в межах визначених скарг, а не його придатність до військової служби, оскільки повноваження щодо постановлення такого висновку надані виключно ВЛК. 

У зв’язку із наведеним, суд відмовив у задоволенні позовних вимог.

Детальніше: рішення Запорізького окружного адміністративного суду у справі №280/2845/23 від 14 серпня 2023 року.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.