Заборонено перебувати на вулицях: як можуть покарати порушників комендантської години

Новини, Політика

З опівночі до 5:00 години на території Івано-Франківської області діє комендантська година. 

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

У цей час заборонено перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та документів, які посвідчують особу.

Разом з тим, під час комендантської години патрульні мають право перевіряти документи й, відповідно, встановлювати правомірність перебування на вулицях та в інших громадських місцях.

Наразі у Кодексі про адміністративні правопорушення не передбачено відповідальності за порушення комендантської години. Покарання можливе лише за відмову виконувати законне розпорядження чи вимоги патруля.

Згідно зі статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення за невиконання вимог законного розпорядження або вимоги патруля порушнику загрожує:

  • штраф;
  • громадські чи виправні роботи;
  • адміністративний арешт до п’ятнадцяти діб.

Вимоги комендантського патруля потребують негайного виконання без зайвого сперечання. Якщо людина навмисно не виконує законні вимоги комендантського патруля до неї можуть застосувати фізичну силу чи вогнепальну зброю.

Водночас, в Україні пропонували встановити для громадян-порушників комендантської години штраф.

Втім, у грудні 2023 року Верховна Рада України не ухвалила в цілому законопроєкт № 10195, що передбачає притягнення громадян до адміністративної відповідальності за порушення комендантської години. Законопроєкт відправили на повторне друге читання.

Які штрафи за порушення комендантської години пропонує законопроєкт

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту, за порушення комендантської години передбачається накладення штрафу на громадян від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 8 тисячі до 17 тисячі гривень.

Для бізнесу штрафи складають від 51 тисячі до 102 тисячі гривень, а за повторне порушення протягом року штраф зростає до 170 тисяч або 340 тисяч гривень.

Не каратимуть за порушення комендантської години, якщо особа:

  • прямує до укриттів під час повітряної тривоги (або виходить з них);
  • надає домедичну або медичну допомогу;
  • супроводжує поранених чи важкохворих;
  • перебуває на вулиці у стані крайньої потреби;
  • здійснює заходи з евакуації населення або рятування майна.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.