На Франківщині штучний інтелект допомагає діагностувати туберкульоз

Здоров'я, Новини, Суспільство
Сьогодні в Україні доступні всі методи діагностики туберкульозу, що рекомендовані ВООЗ.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ  з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
За минулий рік на Прикарпатті зареєстрували 493 вперше виявлених випадків та 92 рецидиви туберкульозу, серед яких: у дітей віком 0-14 років – 10 випадків; у підлітків віком 15-17 років – 1 випадок.
На туберкульоз може захворіти кожен, проте вищий ризик виникнення захворювання у людей, які перебувають у постійному контакті з хворим на ТБ; людей, які живуть з ВІЛ; людей, які вживають наркотики, алкоголь та тютюн; людей з ослабленим імунітетом; дітей, оскільки їхня імунна система не сформована.
“Важливо, що в нашій області є достатньо професійних лікарів та сучасного обладнання, аби виявляти патології. Зокрема, на Прикарпатті маємо 10 молекулярно-генетичних систем Gene Xpert, які дозволяють діагностувати туберкульоз всього за дві години. Також нещодавно я розповідав про те, що в обласний фтизіопульмонологічний центр передали комплект штучного інтелекту для автоматичного аналізу рентгенівських знімків грудної клітки. За цей час ШІ опрацював 263 знімки, 127 раз виявив туберкульоз та двічі онкологію”, — зазначив Володимир Дзьомбак.
Туберкульоз лікується. Успіх залежить від вчасно розпочатого прийому ефективних медпрепаратів та дисципліни пацієнта у дотриманні всіх рекомендацій лікаря та регулярному прийомі ліків.
Прикарпатців закликають не нехтувати щорічними профілактичними оглядами. Це дасть можливість вчасно виявити хворобу та швидко її вилікувати.
Усі послуги з виявлення, діагностики та лікування туберкульозу є безоплатними для пацієнтів.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.