Рада дозволила зберігати й використовувати біоматеріал загиблих військових

Війна, Здоров'я, Новини

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє зберігання і використання заморожених репродуктивних клітин загиблих військових.

За нього проголосувало 264 народних обранців, повідомив депутат Ярослав Железняк, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Відтепер у разі загибелі репродуктивні клітини військового безоплатно зберігатимуться у кріобанку протягом трьох років. У разі необхідності цей термін зможе подовжити довірена особа.

Також закон дає право захисниками розпоряджатися власними репродуктивними клітинами на випадок смерті.

Крім того, померлі військові офіційно будуть визнаватися батьком чи матір’ю дитини, зачатої з використанням замороженого біоматеріалу.

Якщо людина розпорядилася своїми репродуктивними клітинами до набрання чинності цього закону, це також є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року Володимир Зеленський підписав закон, який дозволив захисникам державним коштом зберігати свій біоматеріал у кріобанках.

Утім, згодом з’ясувалося, що до цього ж закону ухвалили поправку, що з березня 2024 року заморожену сперму військових після їхньої загибелі будуть утилізовувати.

Публічне обговорення проблеми утилізації почала юристка Олени Бабич. Вона розповіла, що її клієнтці відмовили у використанні сперми загиблого чоловіка, який перед виправленням на фронт здав сперму на кріоконсервацію та оформив всі необхідні документи.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

 

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.