На Івано-Франківщіні зросли ціни на продукти, медичні послуги та транспорт

Економіка, Новини, Суспільство

На споживчому ринку Івано-Франківської області в жовтні порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше подорожчали яйця та овочі.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2023 року порівняно із вереснем 2023 року в Івано-Франківській області становила 1,1%, з початку року — 4,3%, в Україні — 0,8% та 3,8% відповідно. У жовтні приріст споживчих цін на 0,3–1,1% зафіксовано у всіх регіонах України.

На споживчому ринку Івано-Франківської області в жовтні порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше (на 12,8% та 10,9%) подорожчали яйця та овочі. На 2,9–0,6% зросли ціни на молоко та молочні продукти, масло, соняшникову олію, рис, безалкогольні напої, макаронні вироби, яловичину. Водночас на 6,3–0,5% знизилися ціни на продукти переробки зернових, цукор, свинину.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,0%, у тому числі на тютюнові вироби — на 1,3%, алкогольні напої — на 0,6%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 2,0% відбулося  в першу чергу за рахунок подорожчання послуг лікарень на 6,1% та амбулаторних послуг — на 3,5%.

Ціни на транспорт зросли на 1,3% в основному через подорожчання палива та мастил на 3,1%, а також проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті — на 1,7%. Водночас на 6,3% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2686

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.