Кіборг Станіслав Стовбан з Калуша ще з 2015 року воює на протезі (фото)

Війна, Новини, Суспільство

Військовий з Прикарпаття, калушанин Станіслав Стовбан ще з 2015 року воює на протезі. Недавно йому в США замінили протез на cross fit.

Історію відважного калушанина розповіли на сторінці американського благодійного фонду «Revived Soldiers Ukraine»Саме цей фонд допоміг Станіславу Стовбану отримати якісний сучасний протез, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Прикарпатцю Станіславу Стовбану, що з 2015 року воює на протезі, замінили штучну ногу в США 1

Станіслав на фронті – з початку російсько-української війни в 2014 році. Брав участь у боях за Донецький аеропорт, де йому привалило плитами ноги. Пережив полон. В Донецьку хлопцеві ампутували одну ногу. Збройних Сил України він не покинув – на протезі повернувся в стрій.

“Обмін. Лікарні – протезування. З українським протезом Стас мучився пару років і звернувся до Revived Soldiers Ukraine три роки тому. Запрошуємо в США разом з загиблим азовцем Віталіком Блажком. Протезуємо Стаса – і чистий спокій. Воїн без болю продовжує служити”, – описали ситуацію у фонді.

На початку повномасштабного вторгнення Станіслав на протезі прийняв командування з оборони Ірпеня. Потім були тяжкі бої за Ізюм і південь України.

Прикарпатцю Станіславу Стовбану, що з 2015 року воює на протезі, замінили штучну ногу в США 2

“Тільки зараз Стас знайшов півтора тижні відпустки і прилетів до нас в Орландо переробити культеприймач – нога розболілася при жорстких навантаженнях, і отримав ногу для cross fit. Стас тепер може вільно бігати”, — зазначили у фонді.

Стас бойовий хлопець, який в своєму житті, окрім казарм і війни, нічого не бачив, додали американці. “Ми радіємо, що в нас є нагода допомогати нашим найкращим. Цього разу ми приділили на Станіслава $6,200”, – поінформували благодійники.

Прикарпатцю Станіславу Стовбану, що з 2015 року воює на протезі, замінили штучну ногу в США 3

За мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Стас Стовбан нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2686

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.