Розвиток мікрорайону Пасічна: чому він стає містом у місті та як на це може вплинути європейський досвід

Новини, Суспільство

Кожному іванофранківцю відомо про Пасічну, багато хто хоча б раз чув про цей район захопливу історію від друга, який потрапив туди вперше чи від того, хто прожив там все життя. І часто усі розмови зводяться до того, що Пасічна має чим здивувати та запам’ятатися.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.

Ми ж розкажемо про аспект розвитку цього району та його становлення як міста в місті.

Першим фактором в цьому є покращення інфраструктури. У районі активно будуються житлові комплекси, комерційні приміщення, соціально-культурні об’єкти (школи, дитячі садки, спортивні майданчики тощо).

За останні роки житловий фонд Пасічної значно зріс, забудовники намагаються створювати комплекси, які будуть не просто спальними місцями, а зручним середовищем для життя. Архітектура району є абсолютно різною і цим цікавою, старі будинки також задають свій шарм вуличкам.

Беручи до уваги сполучення – мікрорайон має розвинену гілку міського транспорту, яка дозволяє діставатися в центр Івано-Франківська та інші райони міста (автобуси: 22, 25, 26A, 29, 32, 33, 38, 39, 44; тролейбуси: 3, 4, 6).

З Пасічної є виїзд у напрямку Львова (Галич, Рогатин), Закарпаття (Калуш, Рожнятів, Долина). Виїзд до приміських відпочинкових зон.

Важливим пунктом є те, що в цьому мікрорайоні з’являється все більше варіантів для дозвілля. Це включає додаткове створення чи покращення зелених зон, парків, скверів, а також відведення місць для розваг, спорту та відпочинку. Малі та великі підприємці все більше інвестують в цей район, відкриваючи тут заклади харчування, спортивні клуби.

Звідси не потрібно їхати в центр, щоб посидіти в кав’ярні чи зайнятися спортом. Це стимулює активний спосіб життя мешканців та сприяє формуванню спільноти.

Сходити на шопінг всією сім’єю чи зайти в найсмачнішу пекарню на районі тут теж не буде проблемою, адже мережа супермаркетів, продуктових магазинів і торгових центрів – різноманітна, є ринок.

Район приваблює інвесторів і відкриває нові можливості для зручного шопінгу. Так минулого року було відкриття ТЦ «MЕНС» – це торговий центр нового формату, там можна знайти все для облаштування інтер’єру. Зараз його частиною є JYSK – один із магазинів відомої данської мережі з товарами для дому. Туди з’їжджаються з усього міста, щоб знайти щось цікаве для свого житла.

Не обходить стороною, тих хто мешкає в цьому районі й можливість займатися спортом, адже окрім спортивних залів відомих франківських мереж тут функціонує Комплекс Академії НФК «УРАГАН».

Як щодо природи та ековідпочинку? У мікрорайоні Пасічна місцеві насолоджуються рекреаційними зонами – Німецьким озером та Набережною річки Бистриці Надвірнянської. Вони є чудовими місцями для спокійних променадів і спостереження красивих заходів сонця.

Відомий для місцевих сквер «Первоцвіт» став своєрідним центром для заняття спортом на відкритому повітрі. Цьогоріч там відновили спортивно-ігровий майданчик, де є можливість і для дорослих, і для дітей пограти у футбол, волейбол чи настільний теніс.

Щодо наявності освітніх закладів, то в Пасічній є такі школи: Українська гімназія №1, ліцеї №18 і №24;
дитячі садки: Віночок, школа-садок №6, Незабудка, Вишиванка.

Також для батьків є можливість віддати свою дитину в приватний дитячий садок чи школу, які активно відкриваються в цьому районі. А для дозвілля дітей молодшого віку функціонує центр розвитку та дозвілля «Дивограй».

Але на цьому розвиток Пасічної не зупиняється, одним із факторів, які можуть впливати на покращення мікрорайону є переймання європейського досвіду.

В Європі існує багато прикладів успішного розвитку міських просторів, в тому числі передмість, де враховуються принципи сталого розвитку, раціонального використання земельних ресурсів, архітектурних стандартів і забезпечення якості життя кожного мешканця.

Європейський досвід може послужити джерелом інспірації та навчання для розробки концепцій подальшого розвитку Пасічної.

Також доцільним є створення плану забудови, урахування ергономіки та естетичних аспектів, які можуть сприяти створенню комфортного середовища для мешканців.

Саме на такому прикладі компанія blago проєктувала ЖК Comfort Park, який розташований у цьому районі.


Зараз там активно проводяться будівельні роботи, є секції, які вже здані в експлуатацію та стали домом для багатьох сімей. Поступово ЖК перетворюється в цілісний простір для комфортного життя зі зручною інфраструктурою району, що його оточує.


Загалом розвиток мікрорайону Пасічна та його становлення як міста в місті включає різні аспекти. Усі вони сприяють поліпшенню якості життя мешканців, залучення інвестицій, створенню комфортного та функціонального середовища. А житлові комплекси, які зводять забудовники мають стати його успішною складовою.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.