Прикарпатську традицію повіншування Василів внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини України

Новини, Суспільство, Туризм

Традицію повіншування Василів у селі Липівка Рогатинської громади, що на Івано-Франківщині, внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини України. Відповідний наказ 4 травня підписав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне Карпати.

У документі серед рекомендацій громаді ― до 15 червня 2023 року подати до Мінкульту план збереження традиції до п’яти років. Його потрібно розробити із залученням її носіїв та зацікавлених організацій.

Також потрібно звернути увагу на передачу знань про цю традицію, дослідження культурного простору та підвищення обізнаності про неї. Окрім цього, провести докладніші дослідження в громаді та звернути увагу на відродження втрачених сегментів повіншування Василів.

Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ, тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 26

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.