У Франківську встановили пам’ятну дошку загиблому на війні командиру 49-го стрілецького батальйону «Карпатська Січ» Олегу Куцину (фото)

Війна, Новини, Суспільство

Сьогодні на фасаді Центру патріотичного виховання молоді імені Степана Бандери на його честь встановили пам’ятну дошку. Олег Куцин – ком андир 49-го стрілецького батальйону «Карпатська Січ» 93-ї ОМБр «Холодний ЯР.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Версії.

«Ця війна завершиться або в Чопі, або у Владивостоці», – так говорив Олег Куцин.
Він знав, що боротьба буде запеклою і відважно боровся аж до 19 червня 2022 року – дня, коли загинув на Ізюмському напрямку під час ворожого обстрілу, захищаючи Україну, розповів міський голова  Руслан Марцінків.
Олег Куцин народився 23 листопада 1965 року в місті Івано-Франківськ. Боротьба за незалежну і демократичну Україну стала свідомим вибором Олега Куцина. З початком війни на сході у 2014 році він організував волонтерську групу, яка почала збирати та доправляти допомогу українським військовим, які несли службу в районі окупованого Слов’янська Донецької області. Влітку 2014-го спільно з побратимами створив та очолив окрему добровольчу чоту «Карпатська Січ», відродивши військову традицію Карпатської Січі 1938 року, героїчним чином якої надихався. Пізніше чота перетворилася на роту та увійшла до складу 93-ї ОМБр ЗСУ. Воїни «Карпатської Січі» витримали бої в районі Донецького аеропорту, біля Пісків, Водяного, Опитного, шахти «Бутівка». У бою за селище Піски Олег Куцин був поранений.
У 2015-му очолив комбатантське об’єднання «Легіон Свободи». У березні 2017 року слідчий комітет рф порушив проти Куцина кримінальну справу. І це не дивно, адже, як любив говорити командир: «Ця війна завершиться або в Чопі, або у Владивостоці».
24 лютого 2022 року Олег Куцин разом із побратимами відновив Добровольчий батальйон «ОДЧ Карпатська Січ». Січовики під його командуванням вчергове проявили себе на полі бою, тому було ухвалено спільне рішення про створення 49-го окремого стрілецького батальйону Сухопутних військ Збройних Сил України «Карпатська Січ». Уперше в історії командиром батальйону ЗСУ став молодший лейтенант, адже іншого командира, окрім Олега Куцина, для легендарного батальйону бути не могло.
19 червня близько полудня під час ворожого обстрілу на Ізюмському напрямку Олег Куцин на псевдо «Кум» загинув.
«Це була людина, яка мала відповідне виховання в своїй родині, завдячуючи своїм батькам. І вже після всіх революцій – Помаранчевої, революції на граніті, Олег Куцин створив і очолив спочатку чоту, потім роту «Карпатська Січ», – розповідає побратим Олега Куцина Олег Тягнибок.
Сьогодні Олегу Куцину було би 57. Зважаючи на те, що Олег народився у Франківську, він тут навчався в університеті нафти і газу. Ми вирішили, що такій знаковій постаті дуже важливо у Центрі Степана Бандери. Він завжди говорив, що він націоналіст і послідовник ідей Степана Бандери.

Батько Олега Куцина отримав відзнаку міста. За сина, посмертно. Олег Куцин став почесним громадянином міста Івано-Франківська.

На зображенні може бути: 3 людини, борода, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 9 людей, люди гуляють, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 12 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 9 людей, на відкритому повітрі та текст «олег куцин р )»

На зображенні може бути: 1 особа

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.