На Прикарпатті відновлюють знану на увесь світ кутську кераміку (відео)

Відео-новини, Новини, Суспільство, Туризм

Незвичайна колористика та орнамент. Саме цим вабить людей кутська кераміка. Колись її знали на увесь світ, а тепер – незаслужено забута.

Про це повідомляє  щоденна онлайн-газета Голос ІФ  з посиланням на ОТБ Галичина.

Вже десять років поспіль у Кутській дитячій школі навчають дітлахів декоративно-прикладному мистецтву. Пріоритетом є відновлення славнозвісної кутської кераміки, наголошує директорка школи Марія Михайлишин.

“Вона не заслужено пішла в забуття. Насправді, це була славна кутська кераміка, її знали і закордоном –  і в США, і в Канаді, і в Австралії. Дуже багато її виробів вивезли до Польщі, Румунії та інших країн Європи”, – відзначає Михайлишин.

Підтримує відновлення кутської кераміки і місцева влада. Кажуть, пощастило, що досі є майстри, які люблять свою справу та передають її молоді. Інакше, б цей вид кераміки міг зникнути назавжди.

На відміну від косівської, кутській більш притаманні геометричні форми, а також значно інтенсивніше використовується жовтий колір.

Читайте найголовніші новини Івано-Франківська та Прикарпаття на сайті Голос ІФ. Дивіться відео-новини, розслідутання на YouTube каналі Голос ІФ.

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.