У Зеленського відреагували на “шантажистську” статтю Медведєва

Новини, Політика, Суспільство

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна у відносинах із Росією враховує лише офіційну позицію президента Володимира Путіна, а появі статті його соратника Дмитра Медведєва з “шантажистською позицією” бачить два можливих пояснення.

Про це передає щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на коментар Подоляка “Українській правді” після публікації “статті” заступника глави Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва в газеті “Коммерсант”.

Подоляк вважає “вкрай дивним, недоречним, неактуальним” текст, автором якого заявлено Дмитра Медведєва.

Він зазначив, що Медведєв, який “випав із актуального політичного порядку” денного, “не запрошувався до розмови про організацію переговорів між президентами України й Росії”, і що до колишнього президента РФ із іронією ставляться навіть у російських ЗМІ.

Подоляк озвучив кілька версій мотивів появи даного тексту.

“По-перше, Медведєв такою образливою тональністю міг спробувати показати старшим товаришам, що він ще чогось вартий. Це якщо рішення про написання такого тексту було його власним. Що сумнівно, розуміючи і приймаючи той факт, що сам Медведєв давно не виявляв жодної виразної активності.

Інша версія – оскільки особливої ​​репутаційної цінності Медведєв уже не має, рішення вкласти в його уста відкриті образи і настільки брутальну брехню може відображати той факт, що Медведєвим як слабкою фігурою, про яку ніхто не буде шкодувати, просто скористалися, щоб заявити різку шантажистську позицію” – сказав Подоляк.

На думку Подоляка, якщо правдива друга версія, “це відображає досить нервовий стан російського керівництва, яке просто не знає, як вивести з глухого кута відносини між Росією та цивілізованим світом”.

За його словами, “текст за підписом Медведєва витриманий в такому стилі і в такий лексиці, що нагадує класичні пропагандистські тексти в радянських газетах 1930-х років”.

Подоляк наголосив, що “якщо від імені держави допускається подібна стилістика, то справи кепські”, а “якщо подібний текст публікується ще й у день початку візиту в Москву заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд, що ретельно готувався, то явно хтось намагається не лише зберегти, але й посилити курс на конфронтацію”.

“У будь-якому випадку, українська сторона звертає увагу лише на позицію чинного президента Росії. Що звучить в його оточенні – це питання другорядне, як мінімум. Головне питання – яку позицію займає сам пан Путін. Адже від його імені офіційно звучали інші формулювання, і необхідність переговорів між Україною і Росією підтверджувалася.

З українського боку необхідні кроки зроблені. Якщо ж у Росії хочуть обговорити в тому числі й ідентичність України, чому приділено велику увагу в тексті Медведєва, то виходити необхідно з наступного.

Ідентичність українців і України як країни точно відрізняється від того, що було складено з цього приводу в рамках сконструйованої історії СРСР або короткого курсу історії КПРС. Цінності України відрізняються від того, що говорилося про них у минулому. Потрібно прийняти і поважати цей факт” – сказав Подаляк.

Цьому передувало: Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв написав статтю про відсутність сенсу в переговорах із нинішнім керівництвом України. Він заявив, що президент Володимир Зеленський зрадив свою ідентичність і свою російську мову, а з “вивернутою навиворіт людиною” домовлятися не будуть.

Він також назвав український закон про корінні народи “ублюдочним”, Кримську платформу – “дебільною”, і натякнув, що Росія чекатиме для переговорів нового, проросійського керівництва в Україні.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.