На Коломийщині відбувся повстанський фестиваль

Новини, Суспільство, Туризм

Повстанські пісні, військова виставка, банош, приготований на ватрі. У Великому Ключеві, що на Коломийщині, відбувся повстанський фестиваль.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на “ТРК РАІ”.

Мистецьке дійство провели біля нещодавно відновленої криївки. Це пам’ять про повстанців «Сірого», «Яра» та «Муху», які загинули в цьому схроні 70 років тому.

“Ми у 2018 році знайшли це місце, де вони загинули. У книжках були лише приблизні дані, а ми знайшли точно, відновили все, поставили хрест. Минулого року облаштували криївку, знайшли речі, кулі тощо”, – каже Геннадій Романюк, організатор фестивалю.

Три роки тому активісти віднайшли криївку, у якій загинули у 1951 році троє українських націоналістів. Тоді і взялися за облаштування майбутнього музею. Нині ж тут проходить повстанський фестиваль у пам’ять про повстанців «Сірого», «Яра» та «Муху», які загинули в цьому схроні 70 років тому.

“Я вже тут була не раз. Мені тут дуже подобається, їжджу сюди з радістю. Адже все це дуже цікаво”, – каже пластунка Романа.

Детальніше – у відеосюжеті “ТРК РАІ”.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.