Майже у 80% помешкань на Івано-Франківщині під час техобслуговування виявили витоки газу

Новини, Суспільство

Майже у 80% помешканнях прикарпатців, де фахівці АТ «Івано-Франківськгаз» провели техобслуговування внутрішніх мереж, виявили витоки газу, пише щоденна онлайн – газета Голос ІФ.

Така ситуація склалась внаслідок того, що обслуговування внутрішніх газових мереж та газового обладнання є відповідальністю та власністю господарів приватних будинків і квартир. У тарифі на доставку газу такі роботи не закладені. А споживачі не поспішали укладати договори на обслуговування газопроводів.

З початку 2021 року фахівці «Івано-Франківськгазу» провели технічне обслуговування мереж на договірних умовах  у 7 тисячах помешкань Івано-Франківської області. За результатами техобслуговування у 80% випадків були виявлені витоки газу.

Найчастіше, зазначають газовики, витоки знаходять на газових кранах і арматурі. А наявність витоків – пряма небезпека для життя і здоров’я людей.

Під час технічного обслуговування газовики здійснюють приладовий контроль на щільність з’єднань газопроводів, огляд наявності та перевірку герметичності футлярів у місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку, перевірку працездатності і змащування запірних пристроїв, встановлених на газопроводах та усунення витоків на муфтових з’єднаннях.

Більше того, зазначають газовики, саме витоки газу на внутрішніх мережах у приватних будинках і квартирах є причиною більшої половини викликів екстреної служби «104». Лише з початку цього року аварійно-диспетчерська служба локалізувала понад 12 тисяч витоків газу. Основна частина таких випадків обумовлена відсутністю планового технічного обслуговування внутрішніх газових мереж.

Станом на початок вересня 2021 року аварійно-диспетчерська служба АТ «Івано-Франківськгаз» здійснила більше 14,5 тисяч виїздів на аварійні виклики. У 85% випадків під час аварійного виїзду газовики виявляли та ліквідовували витоки газу.

Кожна родина може самостійно подбати про свою безпеку, уклавши договір з «Івано-Франківськгазом» чи компанією, яка має дозвіл на проведення відповідних робіт.

Укласти договір з газорозподільною компанією на цю послугу можна у 104.ua Клієнтських просторах чи зателефонувавши за тел. 067 65 65 104.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.