30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю

Новини, рубрика призабуті імена, Суспільство, Туризм
До 780-річчя Коломиї і 30-річчя Незалежности України Почесний краєзнавець України Микола САВЧУК продовжує розповідь про 30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю.

Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на ДзеркалоМедіа.

(Продовження)

11. КОСТЬ ЛЕВИЦЬКИЙ (1859 — 1941) — український державний діяч, один із найвизначніших політичних діячів Галичини кінця XIX століття — першої половини XX століття, доктор наук. Співзасновник УНДП, від листопада 1918 р. — голова Державного секретаріату ЗУНР, потім — голова комісії з виборчої реформи при уряді. У липні 1941 р. засновник і голова Національної Ради у Львові.
Відомо, що був у Коломиї на загальних зборах товариства «Просвіта» 28 серпня 1890 р., де його обрали у виділ (правління) товариства, а також 23-24 травня 1919 р., коли в складі відомих діячів ЗУНР, перед приходом румунських військ їхав через Коломию на Чернівці і Відень. Його зять був з Коломиї.

 

Попередні статті за темою:

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.