30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю. ОСКАР КОЛЬБЕРҐ та ЛЕОПОЛЬД фон ЗАХЕР МАЗОХ

Новини, рубрика призабуті імена, Суспільство
До 780-річчя Коломиї і 30-річчя Незалежности України Почесний краєзнавець України Микола САВЧУК продовжує розповідь про 30 історичних постатей, які ступали на коломийську землю.
Про це повідомляє щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на ДзеркалоМедіа.
(Продовження)
6. ОСКАР КОЛЬБЕРҐ (1814 — 1890) — видатний польський етноґраф, фольклорист, композитор. На зламі 1850 — 1860-х років і 1880 року досліджував етноґрафію західноукраїнських земель. Посмертно побачив світ 80-томник його фольклорно-етноґрафічних праць.
Неодноразово бував у Коломиї та околицях, де записав зразки текстів і мелодій нашого місцевого фольклору, а також звичаї й традиції. Вони вміщені в його 4-томнику «Покуття», який, на жаль, досі не переклали українською мовою.
7. ЛЕОПОЛЬД фон ЗАХЕР МАЗОХ (1836 — 1895) – австрійський письменник, автор популярних романів і новел, розвивав психологічний роман. Книжки Захер-Мазоха перекладали багатьма європейськими мовами та видавали масовими накладами. Його творчість високо оцінювали Еміль Золя, Ґюстав Флобер, Альфонс Доде, Александр Дюма-батько і Александр Дюма-син. 1886 року з рук президента Франції Захер-Мазох прийняв орден Почесного Леґіону. Для німецької літератури він відкрив народне життя Східної Європи. Захер-Мазох докладно вивчав мову, звичаї та перекази народів Галичини, ці твори повні симпатії до нижчих верств галицького люду.
Коротко жив у Коломиї, що відобразилося у його відомих творах «Дон Жуан з Коломиї» (1864) та «Жіночі образки з Галичини», в якому описав типажі коломийського ярмарку.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими! 

Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.